Mediko etikos problema akistatoje su eutanazija


Medicinos referatas. Mediko etikos problema akistatoje su eutanazija. Įvadas. Argumentai „ už “ ir „ prieš “ eutanaziją. Alternatyva eutanazijai. Alternatyvos eutanazijai svarba ir poveikis.


Kiekvienas protingas žmogaus supranta, kad gyvybę reikia saugoti ir puoselėti. Kyla klausimas, kodėl nūdienos žmogus trokšta mirties? Kodėl vis daugėja pasisakančių už laisvę pasirinkti mirtį ? Daug diskusijų žmonių tarpe šia tema sukeliantis klausimas yra eutanazija. Žmogaus eutanazija - tai sąmoningas žmogaus gyvybės atėmimas kiek įmanoma švelnesnėmis priemonėmis, atliekamas vien marinamojo labui. Tai - pagalba nusižudyti. Daugybė žmonių manančių už arba prieš. Ši problema lieka galutinai neišspręsta ir šiandien, kadangi šalyse, kur eutanazija yra įteisinta, kyla naujų problemų virtinė, apie kurias kalbėsime vėliau, kaip apie argumentus prieš eutanaziją.Nūdienos tikrovė iškelia daug naujų etinių problemų. Ypatingą susidomėjimą ir plačias bei audringas diskusijas kelia žmogaus gyvybės moralinės problemos ir su jomis susijusios mediko etikos problemos dinamiško medicinos vystymosi kontekste. Gyvybė visada užimdavo ir užima vieną iš svarbiausių vietų žmogaus vertybių sistemoje. Pirmieji eutanazijos klausimą pradėjo svarstyti medikai ir dvasininkai. Dabartiniu metu prie pastarųjų jau prisijungė ir teisininkai, kurie svarsto eutanaziją, kaip žmogaus teisių ir laisvių problemą, pasirinkimo galimybę – ar galima asmeninio gyvenimo kontroliavimo sampratą išplėsti iki mirties kontroliavimo?

  • Medicina Referatai
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (1882 žodžiai)
  • Medicinos referatai
  • Microsoft Word 13 KB
  • Mediko etikos problema akistatoje su eutanazija
    10 - 2 balsai (-ų)
Mediko etikos problema akistatoje su eutanazija. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/mediko-etikos-problema-akistatoje-su-eutanazija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:19