Medinė kėdutė Technologijų egzamino pavyzdys


Techninė užduotis. Santrauka. Įvadas. Kėdutės projektavimas. Idėjos paieška, raktiniai žodžiai / sąvokos analogai, jų analizė, apibendrinimas. Projektuojamų lentynėlės analogų vaizdai. Kuriamas lentynėlės grafinis vaizdas. Pasirinktos darbo priemonės ir medžiagos. Kėdutės gamybos technologiniai procesai ir rezultatai. Kėdutės konstravimas. Technologiniai procesai. Ekonominis pagrindimas. Darbų sauga atliekant technologinius procesus. Išvados. Informacijos šaltiniai. Priedai.


Gaminys pagamintas naudojant vietines, nekenksmingas, kokybiškas, lengvai apdirbamas pasirinktais įrankiais ir įrengimais medžiagas.

Technologinės medžiagos ir priemonės turi būti naudojamos racionaliai bei taupiai.

Technologinio mokyklinio brandos egzamino tikslas – suprojektuoti ir pagaminti kokybišką medine kėdutę, kuria pasinaudosiu namu ruošos darbams. Šiam tikslui pasiekti buvo iškelti tokie uždaviniai: ieškoti analogų gaminamo produkto idėjai įgyvendinti, nubrėžti kokybišką ir tikslų daromo darbo brėžinį, pasirinkti tinkamą medieną ir įrankius kėdutės gamybai, aprašyti technologinius procesus, pateikti ekonominį pagrindimą. Atlikto darbo rezultatai: surasti ir išanalizuoti keletos kėdutės idėjos analogai, nubrėžtas vaizdusis kėdutės brėžinys ir atskirų dalių brėžiniai. Kėdutės gamybai pasirinkta uosio mediena, buvo naudojami šie pagrindiniai įrankiai: ruletė, pieštukas, liniuotė, švitrinis popierius, teptukas, grąžtas, kampuotis, rankinis siaurapjūklis,juostinis šlifuoklis. Gaminant kedutę atlikti tokie pagrindiniai technologiniai procesai: braižymas, matavimas ir žymėjimas, pjovimas, šlifavimas, sujungimas neišardomų sujungimų, sutvirtinimas medsraigčiai, lakavimas. Sukurta tvirta, stabili kėdutė. Tikėtina, kad šis gaminys bus ilgalaikis.

Mediniai dirbiniai visais laikais žavi žmones, nes jie puošia bet kokią aplinką, atrodo estetiškai ir originaliai. Kėdutė naudojama ne tik namuose. Darbo (kėdutės) idėją sugalvojau pats, nes asmeniškai manau, kad tai praverčiantis gaminys namų ruošos darbuose . Tvirta ir puošni kėdutė ne tik neš naudą namuose , bet ir bus galima išsivežti i gamtą.

Darbo tikslas. Suprojektuoti ir pagaminti kokybišką kėdutę, kad namuose galėčiau ant jos prisėsti

Pateikiama, nagrinėjama ir analizuojama Technologijų mokyklinio brandos egzamino techninė užduotis.

Rengiamas BD aprašas: (BD aprašo įvado rašymas, informacinių šaltinių analizė ir apibendrinimas).

Kėdutė skirta namų ruošos darbams . Ši idėja yra mano paties sugalvota.

Remiantis analogų pavyzdžiais nuspręsta panaudoti savo dirbinyje visas geriausias idėjas, kurios kilo analizuojant jų privalumus ir trūkumus. Remiantis sukauptomis žiniomis ir įgyta patirtimi nuspręsta dirbinio sudedamąsias dalis gaminti iš uosio medienos.

Kilo sumanymas kėdutę gaminti naudojant klijų ir medsraigių sujungimų pagalba. Dirbinys turėtų būti patrauklus, puošiantis aplinką,kompaktiškas,praktiškas ir naudingas.

Atlikus analogų analizę ir išgryninus idėją, kėdutės brėžiniai buvo nubrėžti (1 priedas. Kėdutės brėžiniai), atitinkantys techninės užduoties reikalavimus ir braižybos standartus.

  • Technologijos Pavyzdys
  • Microsoft Word 2201 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1954 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rytis
  • Medinė kėdutė Technologijų egzamino pavyzdys
    10 - 2 balsai (-ų)
Medinė kėdutė Technologijų egzamino pavyzdys. (2017 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/medine-kedute-technologiju-egzamino-pavyzdys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:31
×