Medinių baldų gamyba verslo planas


Santrauka. Verslo aprašymas. Rinkos tyrimas ir apžvalga. Konkurentų analizė. Rinkodaros strategija. Marketingo planas. Gamyba. Finansai. Valdymas. Rizika. Literatūros sąrašas.

Pagrindinė mūsų verslo plano idėja yra medinius baldus gaminančios firmos plėtra. Siekiame plėsti ne tik gaminių asortimentą, bet ir firmos užimamą dalį rinkoje, didinti gamybą, pardavimus, pelną.

Įmonės veikla susijusi su medinių lauko ir vidaus baldų, laiptų, terasų, durų ir langų gamyba. Taip pat siūlomų paslaugų sąraše: medinio vidaus interjero kūrimas, pirčių įrengimas, baldų restauravimas, remontas. Mūsų firma yra išskirtinė tuo, kad kiekvienas klientas gali susiprojektuoti norimą medinį gaminį, pasirinkti medieną, jos apdirbimo būdą, puošybos detales ir kitas jam norimas gaminio savybes.

Įmonė įsikūrusi Utenos rajone. Šiame Lietuvos regione tiesioginių konkurentų įmonė turi nedaug, nes yra tik keletas firmų užsiimančių identiška veikla. Dauguma su medienos gaminiais susijusių įmonių užsiimta jau suprojektuotų baldų gamyba ir nesuteikia klientams galimybės patiems susikurti savo gaminio projekto. Netiesioginių konkurentų taip pat nėra daug. Aplink Utenos miestą galima rasti keletą individualia veikla užsiimančių žmonių, kurie siūlo tam tikras specifines prekes, pavyzdžiui valtis, medines duris ar lauko baldus.

Planuojame plėsti įmonės gamybos apimtis. Šiuo metu per mėnesį priimami maždaug šeši, septyni užsakymai. Plečiant gamybą (naudojant papildomus įrenginius, priimant naujus darbuotojus, plečiant patalpas) planuojama didinti gamybos apimtis du kartus, iki dešimties, keturiolikos užsakymų per mėnesį. Dėl padidinto gamybos apimties įmonės pajamos turėtų išaugti taip pat dvigubai. Taip pat augs ir firmos pelnas, nes padidinus įrengimų skaičių, dalį jų atnaujinus, gamyba taps efektyvesnė, bus sutaupoma tiek techninių tiek darbo jėgos resursų. Taigi dėl sumažėjusių gamybos kaštų, augs įmonės pelnas, kuris bus panaudojamas įmonės plėtrai, tolesniam gamybos tobulinimui.

Įmonės plėtrai reikiamos lėšos yra maždaug penkiolika tūkstančių litų. Šiuos pinigus įmonės savininkai planuoja investuoti iš savo santaupų ir sukaupto kapitalo, todėl paskola nebus reikalinga. Visos šios investicijų lėšos bus panaudojamos naujų staklių (obliavimo, pjovimo, frezavimo, tekinimo) pirkimui, taip pat rankinių įrankių (freza, šlifuoklis, juostinis šlifuoklis) įsigijimui, internetinės svetainės sukūrimui. Pagrindinė rizika investuojant į šį verslą yra investicijų efektyvumas. Jei padidinus gamybą padidės, ar bent jau nepasikeis produkcijos paklausa ir populiarumas, investicijos atsipirks. Jei sumažės įmonės produkcijos paklausa, taps sudėtinga mokėti atlyginimus, mokesčius, išlaikyti patalpas. Tačiau ši rizika gali būti kontroliuojama, parenkant tinkamą ir saugią gamybos apimtį, investuojant į patikimas įmonės veiklos sritis.

  • Verslas Verslo planas
  • Microsoft Word 76 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (4108 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Medinių baldų gamyba verslo planas
    10 - 5 balsai (-ų)
Medinių baldų gamyba verslo planas. (2015 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/mediniu-baldu-gamyba-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:30
×