Meditacija


Meditacija referatas. Meiles ir svelnumo meditacija.

Meditacija. Jürgen Kuberski. Vert Julius Norvila. Meditacija – mada, būtinybė, manija. Norėdami atsipalaiduoti ir pailsėti - medituokite! Jei norite patirti mažiau streso. Venkite nereikalingo streso. Įveikite neišvengiamą stresą. Kaip medituoti? Meditacija sėdint . Kasdieninė meditacija. Meditacija - tai įsijautimas į “čia ir dabar” . Meilės ir švelnumo meditacija. Meditacija. Žodžiai mintyse. Naujas žvilgsnis. Širdies kvėpavimas. Išmokime atsipalaiduoti. Info apie meditacijos mokymus. Citatos.

Žodis meditacija yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio meditatio, kurio viena reikšmė apmąstymas , kita – pasirengimas . Meditacija vakaruose žinoma kaip iš rytų importuotas dalykas. Ypač dažnai į meditacijos seminarus kviečia new age judėjimai.

Induizme meditacija yra vienas iš kelių, vedančių į nušvitimą . Esama įvairių meditacijos rūšių. Mantros meditacijoje susitelkiama į vieną šventą skiemenį , kuris atstoja kokį nors dievo vardą. Skirtingos jogos mokyklos moko įvairių, meditacijos praktikai būtinų taisyklingo kvėpavimo ir kūno laikysenos pratimų.

Budizme meditacija yra svarbiausia priemonė nušvitimui pasiekti. Čia praktikuojamos taip pat įvairios meditacijos rūšys. Susitelkiama ties vienu objektu ar paveikslu arba ties viena mintimi ar apibrėžimu, pavyzdžiui, mirties.

Japonų dzenbudizme šaudymo iš lanko, gėlių komponavimo ar kovos sporto įgūdžiai yra meditacijos dalis ir jos išraiška. Pirmasis induistų ir budistų meditacijos tikslas yra minčių koncentracija, kad ištuštėtų minčių pasaulis. Galiausiai turėtų būti pasiektas sąmonės praplėtimas ir vienybės su visata ir dievybe patyrimas.

Nuo ortodoksaliojo islamo pasitraukę musulmonai sufijai per meditaciją siekia patirti mistinę vienybę su alachu. Labai svarbus vaidmuo tenka grupiniams šokiams. Induizmo paveiktoje teosofijoje ir jos atskaloje antroposofijoje meditacija yra neatsiejama nuo kelio į nušvitimą . Naujasis religinis sąjūdis – transcendentinė meditacija – turi specialiai vakarams supaprastintą mantrinę meditaciją.

Mokslininkų teigimu, įvairių rūšių meditacijos esą raminančiai veikia ir daro pozityvią įtaką kvėpavimui ir širdies veiklai. Tačiau lyginamieji tyrinėjimai rodo, kad tuos pačius rezultatus galima pasiekti atliekant paprastus atsipalaidavimo pratimus. Psichologai ir meditacijos mokytojai nurodo, kad meditacija gali sukelti psichikos sutrikimų. Krikščionijoje krikščionys mistikai meditaciją praktikuoja jau seniai. Paskutiniais dešimtmečiais buvo bandoma rytų meditacijos formas sujungti su krikščionybe. Tėvas enomiya-lassalle sj jau kelis dešimtmečius aktyviai pasisako už krikščionybės ir dzenbudizmo sujungimą.

Meditacijos, kaip ji čia buvo aprašyta, Kaip tikslo praplėsti sąmonę ir susivienyti su dievu, biblija nepripažįsta. Dievą ir žmogų skiria nuodėmė, žmogus pats iš savęs negali patirti dievo ir į jį nugrimzti. Žmogus gali tik atsakyti į dievo apreiškimą.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (5485 žodžiai)
  • Mokykla
  • Stanislova
  • Meditacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Meditacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/meditacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:19
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo