Meditacijos tikslas ir prasmė Rytų filosofijos kontekste


Meditacijos tikslas ir prasmė Rytų filosofijos kontekste. Budistinis požiūris į meditaciją. Tibetietiškos meditacijos tradicijos,. Taurusis aštuongubas kelias ir meditacijos pozos. Koncentracijos objektas ir metodai. Koncentracijos kliūtys ir joms kelią užkertančios priemonės. Meditacinė pažanga koncentracija į vieną objektą, išmintis ir įžvalga. Suvokimo visuma ir Keturios tauriosios tiesos. Laisvė nuo kančių moralė, koncentracija ir išmintis.

Pirmas klausimas norintiesiems pradėti medituoti yra toks - kodėl jūs norite medituoti? Šis klausimas yra nepaprastai svarbus, nes būtent ketinimas (intencija) lemia visos me¬ditacijos kokybę. Jei mūsų ketinimai nėra tyri, tuomet privalo¬me apsivalyti teisingu mąstymu. Kai kurie žmonės medituoja norėdami nuraminti klaidžiojantį savo protą. Jie nesuvokia, kas yra proto ramybė arba tikroji ramybės prigimtis, ir trokšta į gilų miegą panašios ramybės, neturinčios nieko bendro su išmintimi. Jie paprasčiausiai nori išsivaduoti iš savo nerimo, nuovargio ar nevilties. Tokiems žmonėms daug geriau būtų išgerti keletą mig¬domųjų tablečių, nes jos ne tik greičiau veikia, bet ir leidžia be jokių pastangų pasiekti norimą rezultatą. Kiti žmonės meditaciją suvokia kaip tam tikrą terapiją fizinėms ir protinėms ligoms gy¬dyti, ir nors kartais taip išties gali nutikti, panaši veikla nėra pagrindinis meditacijos tikslas.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (15311 žodžiai)
  • Neringa
  • Meditacijos tikslas ir prasmė Rytų filosofijos kontekste
    10 - 2 balsai (-ų)
Meditacijos tikslas ir prasmė Rytų filosofijos kontekste. (2014 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/meditacijos-tikslas-ir-prasme-rytu-filosofijos-kontekste.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 20:26
×