Medynų formavimas ir kirtimai


Medynų formavimas ir kirtimai. Pajiesio girininkijos ugdymo ir pagrindinių kirtimų projektas. Bendra Dubravos eksp. Miškų urėdijos Pajiesio girininkijos 9 kvartalo medynų charakteristika. Ugdomųjų kirtimų projektas. Literatūra Priedai. Jaunuolynų ugdymo. Miškų urėdijos. Pajiesio girininkijos 7 kv 8 kv ir 9 kv medynų charakteristika. Bendra medynų charakteristika. Augaviečių charakteristika. Augavietė Užimamas plotas ha. Atskirų medynų charakteristika. Ugdytinų medynų parinkimas. Ugdymo kirtimų projektas. Jaunuolynų ugdymas. Einamieji kirtimai. Charakteringiausių medynų ugdymas. Pagrindinų kirtimų būdo parinkimas ir pagrindimas. Plynų kirtimų projektas. Plynai kertamo medyno aprašymas. Atvėjiškai kertamo medyno aprašimas.

Medynų formavimo ir kirtimų dalykas nagrinėja miško auginimo, puoselėjimo ir kirtimo būdus, siekiant suformuoti tvarius ir produktyvius miškus, atsparius ligoms, kenkėjams ir kitiems nepalankiems aplinkos veiksniams, palaikant jų apsaugines savybes, dirvožemio derlingumą, išsaugant ir gausinant biologinę įvairovę. Priklausomai nuo gamtinių ir ūkio ekonominių sąlygų, taikant įvairius medynų formavimo ir kirtimo būdus, metodus, technologijas siekiama gauti daugiau medienos, kitų produktų, išlaikyti ir sustiprinti miškų apsaugines, rekreacines, sanitarines, estetines savybes.

Tikslas – pagal duotus Dubravos eksp.miškų urėdijos Pajiesio girininkijos 7 kv, 8 kv ,9 kv duomenis suprojektuoti ugdomųjų ir pagrindinių medynų kirtimus.

Pagal užimama plota ,pirmoje vietoje yra Pan augavietė jos užimamas plotas sudaro net gi 35,51%,antroji pagal dydi yra Pbn augaviete.Trečioje vietoje yra Lbl,taip pat yra augaviečių kaip Ubl ir Nbl kurios užima daugiau nei 10% .2 priede matoma kaip išsidėste plotai pagal augavietes.

Didžiają dalį mano iventorizuojamų medynų sudaro pušynai. Jie užima apie 88% bedro plota, tai yra 105 ha. Iš ju Gryni medynai sudaro tik 74,1 ha ploto , o mišrūs medynai užima 30,9 ha.Pagrindinė augavietė šiuose medynuose yra Lbl,taip pat yra Ubl ir Pbn augavietės.

Pagal plotą mano medynuose antrą vietą užima beržynai, jie užima 10% bendro ploto, tai yra apie 12 ha bendro ploto. Iš jų gryni medynai sudaro 3,6ha , o mišrūs 8,4 ha.

Trečioje vietoje pagal užimama plotą yra eglynai, jie užima 1,6 ha.Grynų medynų nėra, o mišrius užima 1,6 ha.

Ketvirtoje vietoje pagal užimama plota yra juodalksninai . Jie užima vos 0,8 ha plotą.Grynų juodalksninų nėra, o mišrių 0,8 ha.

3 Priede matoma kaip viskas atrodo procentaliai.

Ugdant medynus,reikia gerai pažinti jų savaiminio formavimosi dėsningumus,skirti esminius miško gyvavimo etapus:jaunuolynų, pusamžių, bręstantys, brandūs. Kintant medyno amžiui,keičiasi ir ugdomųjų kirtimų tikslai bei jiems keliami reikalavimai.Priklausomai nuo medyno amžiaus ir ūkinių tikslų,miškininkystės moksle ir miškų ūkio praktikoje ugdomieji kirtimai yra skirstomi į keleta rūšių.Šiuo metų Lietuvoje ugdomieji kirtimai skirstomi į 3 rūšis : jaunuolynų ugdymą,retinimus ir einamuosius kirtimus.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2207 žodžiai)
  • Kolegija
  • Takas254
  • Medynų formavimas ir kirtimai
    10 - 5 balsai (-ų)
Medynų formavimas ir kirtimai. (2015 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/medynu-formavimas-ir-kirtimai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 21:00
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!