Medynų formavimo ir kirtimų kursinis projektas


Įvadas. Ugdymui skirto miško masyvo charakteristika. Ugdomųjų kirtimų projektas. Ugdytinų medynų parinkimas. Ugdomųjų kirtimų projektavimas. Beržyno ugdomųjų kirtimų ypatumai. Pagrindinių kirtimų projektas. Pagrindinio kirtimo būdo parinkimas ir pagrindimas. Plynų kirtimų projektavimas. Neplynų kirtimų projektavimas. Literatūra. Priedai.


Ugdymo kirtimai yra būtini, norint užauginti gražų, perspektyvų, bei ekonominę nauda duodantį mišką. Ugdant jaunuolynus reikia ugdomam plote išsaugoti kuo daugiau pagrindinės rūšies medelių, jei to nedarysime atsiras didelė tikimybė, kad mūsų pasodinta spygliuočių ar kietųjų lapuočių medyną pakeis minkštųjų lapuočių medynas. Vykdant retinamuosius kirtimus, didžiausias dėmesys skiriamas, medyno kokybės gerinimui, o einamaisiais kirtimais stengiamasi didinti medyno prieaugį.

Darbo tikslas – suprojektuoti duotam miško masyvui ugdymo ir pagrindinius kirtimus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti esamus medynus.

Parinkti ugdytinus ir pagrindiniais kirtimais kertamus medynus.

Suprojektuoti kirtimus medynuose.

Kursiniam projektui parengti buvo duoti taksoraščiai. Taksoraščiai buvo iš Pajiesio girininkijos 59kv, 148-150kv. Šių kvartalų bendras plotas 156,8 ha, bet tik 106,7 ha užaugę mišku, šiuose kvartaluose yra 36 sklypai, o vidutinis sklypo plotas yra ≈2,96 ha.

Pradedant šių kvartalų analizę pirmiausiai buvo išskirti medynai pagal juose vyraujančia medžių rūšį, analizės duomenys buvo surašyti į 1.1 lentelę.

Išanalizavus kvartalų sklypus buvo išsiaiškinta, kad didžiausią dalį užima eglynai, net 55,2 ha tai yra daugiau nei pusė viso medynų ploto. Antroje vietoje pagal medynų plota yra drebulynai, kurie užima 20,6 ha ir tai yra 19% visų medynų ploto, po to seka juodalksnynai, kurie užima 17,4 ha ir sudaro 16% bendro medynų ploto. Šiuose kvartaluose beržynų yra nedaug 9,2 ha ir jie sudaro 9% bendro medynų ploto. Mažiausiai šiuose kvartaluose yra ąžuolynų tik 4,3 ha ir jie sudaro viso labo tik 4% bendro medynų ploto.

Analizuojant sklypus paaiškėjo, kad 12-oje sklypų vyraujanti rūšis yra eglė, taip pat 12-oje sklypų vyraujanti rūšis yra juodalksnis, sklypų kuriuose vyrauja beržas yra 6, sklypų kuriuose vyrauja drebulynai yra 4, ir tik 2 sklypai yra tokie, kuriuose vyrauja ąžuolas.

Analizuojamuose kvartaluose sklypų dydis labai skirtingas, bet vis dėl to vidutinis eglynų sklypo plotas yra 4,6 ha, beržynų ir juodalksnynų vidutinis plotas svyruoja apie 1,5 ha, didžiausi sklypai yra drebulynuose, net 5,15 ha, o ąžuolynų vidutinis sklypo plotas yra 2,15 ha.

Baigus analizuoti kvartalų sklypus pagal sklype vyraujančią medžių rūšį, reikėjo išanalizuoti medynus pagal jų sudėtį. Medynų analizės duomenys pagal medynų sudėtį buvo surašyti į 1.2 lentelę.

Didžiausią medyno ploto dalį užima pagrindiniais kirtimais kertami medynai, jų yra net 81,1 hektarų, tai sudaro 76% viso medyno ploto, o kirtimai taikomi net 21sklype. Želdinių priežiūra vykdoma 6-iuose sklypuose ir užima 13,1 hektarų, o tai yra 12,3% nuo bendro medyno ploto. Jaunuolyno ugdymas vykdomi 4-iuose sklypuose, tai užima 6,8 hektarų, o tai sudaro 6,4% viso medyno ploto. Einamieji kirtimai vykdomi 4-iuose sklypuose jie užima 5,2 hektarų ir tai sudaro 4,9% viso medyno ploto. Mažiausiai, tik vienas sklypas yra toks, kuriame vykdomas retinimas jis užima 0,5 hektaro ir tai yra apie 0,5% viso medyno ploto.

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (2802 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytis
  • Medynų formavimo ir kirtimų kursinis projektas
    10 - 10 balsai (-ų)
Medynų formavimo ir kirtimų kursinis projektas. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/medynu-formavimo-ir-kirtimu-kursinis-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 22:38
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo