Medžiagos naudojamos kėbulų gamyboje


Įvadas. Plieninės kėbulo detalės. Konstrukcinių medžiagų panaudojimas. Metalų ir lydinių savybės. Aliuminio panaudojimas automobilių ir jų kėbulų gamyboje. Išvados.


Automobilių techninės priežiūros ir remonto metu atliekami ardymo-surinkimo, detalių parinkimo ir pakeitimo darbai, mechanizmai ir sistemos pripildomi eksploataciniais skysčiais, šie skysčiai periodiškai keičiami. Taip pat atliekami detalių mechaninio bei terminio apdirbimo darbai. Visų šių darbų atlikimo metu labai svarbu žinoti, iš kokių medžiagų pagamintos detalės, kokiomis savybėmis jos pasižymi, kokie apdirbimo būdai gali būti taikomi, kaip detalės gali būti sugadinamos netinkamu apdirbimu. Tinkamas medžiagos parinkimas užtikrina ne tik atskiros detalės, bet ir viso mechanizmo darbingumą, patikimumą, ilgaamžiškumą, taip pat yra svarbus ekonomiškai. Kuo ilgiau detalė išlieka darbinga, tuo mažesnė jos gamybai sunaudotų išlaidų dalis tenka atlikto darbo vienetui. Atsparesnės medžiagos leidžia sumažinti detalių matmenis. Todėl sutaupomi metalai, kitos medžiagos, sumažėja detalės gaminimo darbų apimtis, mažiau reikia išgauti ir perdirbti žaliavų, mažiau sunaudojama energijos. Taupomi gamtiniai ištekliai, mažesnė aplinkos tarša. Todėl nemažiau svarbus medžiagotyros tikslas – naujų medžiagų, turinčių geresnes reikalingas savybes, kūrimo ir panaudojimo galimybių nagrinėjimas.

Geležis paprastai naudojama kaip pagrindinė ketaus ir plieno – geležies ir anglies lydinių sudėtinė dalis. Varis ir jo lydiniai, pasižymintys dideliu elektriniu ir šiluminiu laidumu, plačiai naudojami elektrotechnikoje, šiluminės technikos detalių gamybai. Aliuminio lydiniai nepakeičiami lengvų ir stiprių, atsparių korozijai dirbinių gamyboje, nemažai jų yra automobilyje. Auksas dažniausiai naudojamas papuošalų gamybai, elektroniniuose prietaisuose. Daugelis kitų metalų (nikelis, chromas, manganas, magnis, bismutas, stibis, vanadis, molibdenas, titanas, kobaltas ir kiti) daugiausia naudojami kaip sudėtinės įvairių lydinių dalys.

  • Microsoft Word 152 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1309 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Medžiagos naudojamos kėbulų gamyboje
    10 - 1 balsai (-ų)
Medžiagos naudojamos kėbulų gamyboje . (2017 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagos-naudojamos-kebulu-gamyboje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 23:53
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo