Medžiagotyra: Kontrolinis darbas Var. 33


Medžiagotyra kontrolinis darbas 33 variantas tikslas. Medžiagotyra kontrolinis darbas 33 variantas. DPavadinimas Chemine sudėtis. Medžiagos gamybos būdas ir jo esmė. Terminis termocheminis apdorojimas. Įvertinimas korozijos atžvilgiu. Ekologinės problemos gaminant , apdorojant bei eksploatuojant medžiagą.


Plienas dažniausiai gaminamas konverteriuose, marteno ir elektrinėse krosnyse. Pigiausias gaminti plieną konverteriuose, geresnės kokybės plienas pagaminamas deguoniniuose konverteriuose. Juose plienas gaminamas iš skysto ketaus, pagaminto aukštakrosnėse. Ketus gaminamas iš gamtinių medžiagų: geležies rūdų, kokso (kuras) ir fliusų. Per skystą ketų, kuris supilamas į konverterį, prapučiamas deguonis. Putimo metu išdega anglis (iki mažiau kaip 2% anglies), oksiduojasi ir pereina į šlaką dalis priemaišų. Taip pat į krosnį, priš supilant ketų, kraunamas metalo laužas ir fliusai. Proceso trukmė apie 20-30 minučių. Kokybei gerinti į konverterį gale proceso kraunami ferolydiniai ir aliuminis. Temperatūra lydimo metu ≈17000C palaikoma cheminių reakcijų dėka. Proceso trukmė 25...30 minučių.

Atleidimas - tai grūdinto plieno įkaitinimas iki mažesnės Ac1 temperatūros; laikymas krosnyje ir aušinimas (lėtas, ore arba kitoks). Pagrindinis atleidimo tikslas - sumažinti trapumą ir vidinius įtempimus. Atleidimo rūšys ir taikymas:

Žemas atleidimas išsaugo grūdinto plieno kietumą ir stiprumą, bet mažina pavojingą grūdinimo įtempimą, nedaug sumažina trapumą. Naudojamas įrankiam, riedėjimo guoliams, įanglintiems gaminiams, kurie turi būti atsparūs dilimui.

Šis ruošinio gamybos būdas naudojamas todėl, todėl, kad yra racionalesnis tokio tipo detalei, bus mažiau atliekų, pakankamas elastingumas kietumas

Universalumas, vienu metu formuojasi visi paviršiai, specialiųjų liejimo būdų aukštas našumas, mažos išlaidos.

Nepakankamas tikslumas ir glotnumas, sunkios darbo sąlygos, nepakankamai aukštas našumas, didelis broko %.

  • Microsoft Word 449 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (956 žodžiai)
  • Kolegija
  • Александр
  • Medžiagotyra: Kontrolinis darbas Var. 33
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžiagotyra: Kontrolinis darbas Var. 33. (2021 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagotyra-kontrolinis-darbas-var-33.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:05
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo