Medžiagotyra referatas (2)


Kontrolinio darbo klausimai. Gardelės periodiškumas. Poliniai ir nepoliniai dielektrikai. Dielektrikų poliarizacija. Dielektrinių nuostolių rūšys. Nubraižykite dielektrikų su skirtingų rūšių energijos nuostoliais. Krūvio priklausomybes nuo įtampos. Kam jie proporcingi. Stiklu klasifikacijos ir kvarcinis stiklas. Vakuuminiai stiklai. Izoliaciniai stiklai. Kondensatorių stiklai. Optiniai stiklai. Spalvotieji stiklai. Ultravioletiniai stiklai. Rentgeno stiklai. Chalkogeniniai stiklai. Stiklai su laidžiuoju paviršiumi. Grūdintas stiklas. Stiklo pluošto stiklai. Stiklo emaliai. Amorfinės silicio monoksido SiO plėvelės. Lengvai lydomieji stiklai. Skystieji stiklai. Varis ir aliuminis Varis. Vario lydiniai. Aliuminio lydiniai. Puslaidininkinių medžiagų požymiai. Energijos poveikiai kurie turi įtakos puslaidininkių elektriniam laidumui. Grynieji elementai turintys puslaidininkinių savybių. Puslaidininkių laidumo galimybės. Deformacijos įtaka puslaidininkių savitajam elektriniam laidžiui. Krūvininkų difuzija puslaidininkyje. Kuo pasižymi ir kur naudojami magnetodielektrikai ? Minkštamagnetės medžiagos. Fe ni. Kas tai yra alsiferai ?


45. Pateikite stiklų klasifikaciją pagal cheminę sudėtį. Kaip stiklų elektrinės savybės priklauso nuo jų sudėties. Apibūdinkite kvarcinio stiklo ypatybes ir panaudoji sritis.

51. Aprašykite vario ir aliuminio lydinius bei jų panaudojimo sritis.

82. Kas tai yra magnetodielektrikai. Nurodykite jų pagrindines magnetines savybes ir panaudojimo sritis.

Nuostoliai dėl poliarizacijos. Būdingi visiems poliniams dielektrikams su relaksacine poliarizacija. Jie priklauso nuo temperatūros ir elektrinio lauko dažnio, turi ryškius max. P ir tg ( didėja tol, kol dalelės, kintant laukui, spėja poliarizuotis. Laukui pasiekus kritinį dažnį f0,polinės dalelės nebespėja orientuotis lauko kryptimi, poliarizacijos procesas pradeda silpnėti, tg (, o nuostoliai P beveik nekinta. Tačiau yra medžiagų (keramika, stiklai), kurių ch-kose nėra maksimumo, kinta pagal eksponentę. 2)Nuostoliai, kuriuos sukelia didelis dielektriko tūrinis ir paviršinis laidumai. 3) Jonizacijos dielektriniai nuostoliai, sukeliami dujiniuose ir kietuose su dujinėmis priemaišomis dielektrikuose (nes dujoms būdingi ryškūs jonizacijos reiškiniai). Jie ryškūs, kai dielektriką veikia stiprūs, nevienalyčiai elektriniai laukai. 4) Nevienalyčių (kompozicinių, kai įeina keli komponentai) dielektrikų dielektriniai nuostoliai. Priklauso: plastikai su užpildu, lakuose įmirkytas popierius bei audinys, keramika, mikanitai.

Nubraižykite dielektrikų su skirtingų rūšių energijos nuostoliais (nepoliarizuotų, relaksacinės poliarizacijos, spontaninės poliarizacijos krūvio priklausomybes nuo įtampos. Kam jie proporcingi?

Nuostoliai dielektrike priklauso nuo agregatinės būsenos, sudėties, išorinių sąlygų, lauko dažnio, lauko stiprio. Apie šiuos procesus galima spręsti iš priklausomybės q(u), kuri gaunama, kai tarp elektrodų įdedamas tiriamas dielektrikas ir taip sudarytas kondensatorius įjungiamas į kintamosios įtampos tinklą, oscilografo ekrane stebima, kaip kinta jo krūvis q ir jo gnybtų įtampa u.

Tai kristalinės struktūros stiklai, kurių sudėtis parenkama taip, kad kai kurios sudėtinės dalys stimuliuotų jų kristalizavimąsi. Užima tarpinę padėtį tarp stiklo ir keramikos. Stiklų gamyboje lokalinis kristalizavimasis yra žalingas, nes stiklas darosi nevienalytis, blogėja ji savybės. Parinkus atitinkamą sudėtį galima pasiekti tolygaus kristalizavimosi. Ir gauti vienalytę mikrokristalinę medžiagą. Yra 2 tipų: fotositalai, termositalai. Tai tvirtos baltos arba nuo šviesiai pilkos iki rudos spalvos medžiagos. Pasižymi mechaniniu atsparumu, dideliu šilumos laidumu, dideliu temperatūrinio ilgėjimo koeficientu (l, patenkinamas elektrines savybes. Naudojami mikroschemų, elektroninių įtaisų bei elementų gamybai.

3.1 Stiklu klasifikacijos ir kvarcinis stiklas

Kvarcinis stiklas. Neskaidrus kvarcinis stiklas, beveik grynas SiO2. Gaunamas kaitinant iki 17000C smulkų kvarcinį smėlį. Skaidrus kvarcinis stiklas gaunamas iš stambiakristalio kalnų krtištolo. Jis atsparus temperatūrų pokyčiams, nes jo (l – temperatūrinis ilgėjimo koeficientas yra mažas. Visų kitų stiklų šis koef. 10-20 kartų didesnis. Įkaitintas iki raudonumo kvarcinis stiklas įmestas į šaltą vandenį nesuskils. Atsparus gniuždymui ir tempimui, bet neatsparus smūgiams (smūginis trapis tesiekia (sm (1,1 kJ/m2). Skaidrus ultravioletinei, regimajai ir infraraudonai spinduliuotei. Atsparus daugumai cheminių reagentų. Savitoji tūrinė varža (v didelė, bet kaitinant gana sparčiai mažėja. Savitoji paviršinė varža (s nėra didelė, nes didelis joninių dielektrikų paviršių vilgumas. Tinka aukštųjų dažnių technikai, nes tan( mažas ir nekinta, kintant temperatūrai ir lauko dažniui. Elektrinis atsparumas nedidelis. Gaminami puslaidininkiniai įtaisai, izoliatoriai, vakuuminiai elektroniniai įtaisai, ultravioletinės lempos, termoporų apvalkalai, chemiškai atsparūs indai.

Izoliaciniai stiklai. Priklauso antrai stiklų grupei, lengvai metalizuojasi irr naudojami įvairių rūšių įvadams sandarinti.

  • Medžiagų mokslas Referatas
  • Microsoft Word 168 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3392 žodžiai)
  • Tomas
  • Medžiagotyra referatas (2)
    10 - 8 balsai (-ų)
Medžiagotyra referatas (2). (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagotyra-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:00
×