Medžiagotyra


Smuginis tasumas medziagotyra. Pagrindiniai kalcio hidrosilikatai. Medziagotyra spera. Medziagotyra speros. Medziagotyros spera. Medziagotyros speros. Medžiagotyra referatas. Medziagotyra skaidres. Konstrukcinių medžiagų technologija ir medžiagotyra speros. Medziagityros laboratiriniai darbai.

Pagrindinės inžinerinių medžiagų savybės. Medžiagų stipris tempiant. Kietumas. Smūginis tąsumas. Medžiagų termofizikinės savybės. Šiluminis plėtimasis. Medž. Terminis atsparumas. Medžiagų šiluminis talpumas. Specifinė šiluma. Fizikinės – cheminės savybės arba mikrostruktūra. Portland cementas. Kristalinės ir amorfinės medžiagos. Koloidai. Mikrostruktūros įtaka statybinių medžiagų savybėms. Pagrindiniai kalcio hidrosilikatai (k-h-s). Hidrosilikatinio kietėjimo procesas. Kalcio silikato cheminė sudėtis ir struktūra. Kristalinio sio. Atmainos. Aktyvūs mineraliniai priedai. Statybinių medžiagų struktūros. Fizikiniai elementai.

Statybinė medžiagotyra – tai mokslas apie pastatams ir prietaisams naudojamas statybines medžiagas, jų savybes ir šių savybių priklausomybę nuo statybinės medžiagos cheminės sudėties, vidinės sandaros ir nuo to, kaip šios medžiagos technologiškai buvo paveiktos mechaniškai, termiškai ar chemiškai.

Tikslas: nurodyti, kaip pasirinkti tinkamiausias statybines medžiagas pastatams, techniniams įrenginiams, termoizoliacijai, atsižvelgiant į jų eksploatacines sąlygas ir paskirtį. Taip pat, kaip šioms medžiagoms suteikti optimalias savybes apdorojant jas mechaniškai, termiškai ar chemiškai.

Statybinių medžiagų savybių kitimus nagrinėja chemijos mokslas ir tie kitimai vadinami cheminiais procesais. Šie pokyčiai yra klasifikuojami, taip pat nustatyti bendri jų vyksmo dėsniai. Klasifikacijoje išskiriamos pagrindinės grupės: silikatinės medž. , metalai ir jų lydiniai, plastikai, kompozitai.

Statybinių medžiagų panaudojimą nulemia jų savybių visuma: mechaninis stipris, kietumas, atsparumas trumpalaikiam arba ilgalaikiam karščio poveikiui, terminis patvarumas, šiluminis plėtimasis arba traukimasis, atsparumas agresyviam aplinkos poveikiui, atsparumas dinaminėms arba ciklinėms apkrovoms.

Statybinės medž. Yra kristalinės fazinės būklės. Kristalinių medž. Sandara, jų susidarymo dėsningumai bei susidarymo metu tose medžiagose atsirandantys mikro- ir makro- struktūros defektai turi labai didelę įtaką netik šių medž.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (6373 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimondas
  • Medžiagotyra
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžiagotyra. (2011 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagotyra.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:14
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo