Medžiagų apykaita ir pernaša ląstelėje


Medžiagų apykaita ir pernaša ląstelėje. Energija Saulės šviesa , kuri sukaupiama angliavandenių cheminėse jungtyse. Augalų prisitaikymas fotosintezei. Audinių rūšys Vieta Savybės. Audinių grupė ir rūšis Vieta organizme Savybės. Kremzlinis ir kaulinis. Skersaruožis širdies , griaučių.


2. Nes jos priklauso viena nuo kitos. Jeigu nevyktų sintezė, nebūtų medžiagų skaidymui, o nutrūkus skaidymui, pristigtų energijos sintezei.

4.1. Kvėpavimas – procesas, kurio metu, naudojant deguonį, skaidomi sudėtingi organiniai junginiai, išskiria energiją.

5. Fotosintezė ir ląstelinis kvėpavimas du priešingi procesai susiję su sintezės ir skaidymo reakcijomis ir energijos apykaita. Medžiagų patekimo būdai į ląstelę yra aktyvioji ir pasyvioji pernaša.

Pasyviosios pernašos būdu molekulės juda iš didesnės koncentracijos į mažesnę, o aktyviosios – iš mažesnės į didesnę.

Pasyviai pernašai energija nereikalinga, aktyviai – reikalinga, molekulės juda savaime.

Pasyviosios pernašos būdu juda nedidelės molekulės – dujos, vanduo (osmosas, difuzija). Aktyviosios – stambios molekulės arba ląstelės (fagocitozė, pinocitozė).

7. S: Osmoso būdu juda (difuziškai) H2O molekulės, o difuzijos – dujų; P: abudu juda iš didesnės koncentracijos į mažesnę, nereikia energijos.

8. Fagocitozės metu pernešamos kietos netirpios dalelės arba ląstelės, pinocitozės – ištirpusios medžiagos skysčio pavidalu; PVZ: fagocitozė: leukocitai, fagocitai „prarija“ bakterijas; pinocitozė: žarnyno ląstelės įsiurbia maisto medžiagas.

1.Visiems organizmams reikia medžiagų, kad galėtų susidaryti naujos ląstelės ir atsinaujinti pažeisti audiniai; bet kokiam darbui atlikti jiems reikia energiją teikiančių medžiagų.

2.1. Augalai, naudodami saulės šviesos energiją, sudėtingas medžiagas pasigamina iš paprastų junginių, esančių ore ir dirvoje.

4. Nevisiškai išsivysčiusi virškinimo sistema turi vieną angą ir nedaug virškinimo organų, pvz.: hidra. Visiškai išsivysčiusi turi dvi angas ir daug virškinimo organų.

  • Microsoft Word 1751 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1299 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Agnytea
  • Medžiagų apykaita ir pernaša ląstelėje
    10 - 3 balsai (-ų)
Medžiagų apykaita ir pernaša ląstelėje. (2017 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-apykaita-ir-pernasa-lasteleje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 21:02
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo