Medžiagų apykaita projektas


Medžiagų apykaita. Medžiagų apykaita – kas tai? Medžiagų apykaitos procesai. Medžiagų apykaitos sudedamosios dalys. Medžiagų apykaita - virškinimas. Medžiagų apykaita - kvėpavimas. Medžiagų apykaita - kraujotaka. Medžiagų apykaita - šalinimas. Rekomenduojamos paros energijos normos suaugusiesiems. Medžiagų apykaitos sutrikimai. Medžiagų apykaitos įgimtų sutrikimų ligos. Medžiagų apykaitą skatinantys veiksniai. Medžiagų apykaitos lėtėjimą lemiantys veiksniai. Anoreksija. Literatūra.


Medžiagų apykaita, kitaip dar yra vadinama metabolizmu. Tai procesas, kurio metu organizmas gamina ir tuo pačiu metu naudoja energiją bei kalorijas visoms aktyvumo rūšims. Kitaip tariant, tai yra maistinių medžiagų įsisavinimas ląstelės, todėl medžiagų apykaita dažnai vadinama gyvybės pagrindu. Pagrindinė energijos apykaita priklauso nuo lyties, amžiaus, svorio, ūgio, fiziologinių organizmo ypatumų ir kitų veiksnių. Ji sudaro apie 60 proc. visos žmogaus eikvojamos energijos. Medžiagų apykaita – vienas gyvosios medžiagos požymių. Sustojus medžiagų apykaitai organizmas žūva.

Medžiagų apykaita susideda iš dviejų priešingų vienas kitam, bet vykstančių tuo pat metu, procesų: Anabolizmas - ( asimiliacija) apjungia visas reakcijas, kurios susiję su būtinų organizmui medžiagų sinteze, jų įsisavinimu ir panaudojimu organizmo augimui, vystymuisi ir gyvybinių funkcijų palaikymui. Katabolizmas - (disimiliacija) apjungia tas reakcijas, kurios surištos su medžiagų irimu, jų oksidavimu ir išvedimu iš organizmo, energijos atsipalaidavimu.

Maisto medžiagos svarbios ne vien kaip statybinė medžiaga; jos svarbų vaidmenį atlieka ir kaip energijos šaltinis. Iš aplinkos patenkančių medžiagų apykaita prasideda, kai į organizmą patenka vanduo ir maisto produktai. Pagrindinės dalyvaujančios medžiagų apykaitoje maisto medžiagos yra Baltymai - pagrindinė ląstelių statybinė medžiaga. Nuo jų gyvybinių funkcijų – deguonies perdavimas, imuniniai procesai, raumenų susitraukimas.

  • MS PowerPoint 4438 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (648 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Medžiagų apykaita projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Medžiagų apykaita projektas. (2020 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-apykaita-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 20:14
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo