Medžiagų būsenos


Fizikos skaidrės.

Medžiagos būsenos. Įvadas. Kietieji kūnai, skysčiai ir dujos. Vanduo trejopos būsenos. Kietieji kūnai. Skysčiai. Vanduo kolboje. Dujos. Medžiagų bųsenų ypatybės. Molekulės ir atomai. Molekulės. Atomas. Atomai sudaryti iš. Atomo sandara. Difuzija. Brauno judėjimas. Molekulių trauka ir stūma. Kietųjų kūnų molekulių išsidėstymas. Skystųjų kūnų molekulių išsidėstymas. Dujinių kūnų molekulių išsidėstymas. Naudota literatūra.


Šiame skyriuje susipažinsite su: Įvairiomis medžiagos būsenomis: kietąja, skystąja ir dujine; Medžiagos sandara: molekulėmis ir jų sąveika, atomais bei sudedamosiomis jų dalimis; Difuzijos reiškiniu; Brauno judėjimu.

Kietieji kūnai, skyščiai ir dujos Kietieji kūnai Skysčiai Dujos Medžiagų bųsenų ypatybės Molekulės ir atomai Difuzija Brauno judėjimas Molekulių trauka ir stūma Medžiagas sudarančių dalelių išsidėstymas ir sąveika.

Iš viso yra trys medžiagos būsenos: kieta, skysta ir dujinė. Mes esame priprate matyti geležį - kietą, vandenį - skystą, o orą ( nors jo tiesiogiai nematome) – dujinį. Ta pati medžiaga įvairiomis sąlygomis gali būti trejopos būsenos: kieta, skysta ar dujinė. Net metalus kurie, kurie įprastinėmis sąlygomis būna kieti, stipriai kaitinant gali pavirsti skysčiu ar net garais.

Kietųjų kūnų forma ir tūris yra pastovus. Bandymas. Paimkite geležinės vielos gabalą. Jį galima sulenkti ar ištiesti. Tačiau storo neilgo geležinio strypo nepavyks sulenkti. Patirtis rodo, kad kietųjų kūnų tūris nesikeičiant sąligoms, taip pat nekinta ( kietąjį kūną sunku suspausti ar ištempti ).

Jos neturi formos ir gana lengvai keičia tūrį. Dugelis dujų yra bespalvės ir skaidrios, todėl jų nematome. Paėmę knygą ir pamojuodami ja palei veidą pajustumėme gaivų vėjelį. Tai juda aplink mus esantis oras.

  • Fizika Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Sangrija
  • 27 puslapiai (618 žodžių)
  • Fizikos skaidrės
  • MS PowerPoint 1367 KB
  • Medžiagų būsenos
    10 - 5 balsai (-ų)
Medžiagų būsenos. (2016 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/medziagu-busenos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 10:02