Medžiagų ilgaamžiškumo teorija ir prognozavimo praktika


Ilgaamziskumo prognozavimas. Statybiniu medziagu ilgaamziskumo prognozavimas. Prognozavimo etapai. Medžiagų ir konstrukcijų atsparumo ir ilgaamžiškumo prognozavimas. Medžiagų ilgamažiškumo etapai. Medžiagų ilgaamžiškumo prognozavimo teorija.

I. Įvadas. Ii. Dėstomoji dalis medžiagų ilgaamžiškumo samprata. Medžiagų ilgaamžiškumo etapai. Korozija. Apsauga nuo korozijos. Medienos ilgaamžiškumo didinimas. Aplinkos poveikių statybinėms medžiagoms klasifikacija. Poringųjų medžiagų ilgaamžiškumo prognozavimas pagal jų eksploatacinį atsparumą šalčiui. Iii. Išvados. Literatūra.

Didinti statybos efektyvumą yra vienas iš svarbiausių technikos ir ekonomikos uždavinių. Jį sprendžiant, pagrindinis dėmesys turi būti nukreiptas naujų statybos medžiagų ir konstrukcijų kūrimui ir gamybai. Naujos statybos medžiagos ir konstrukcijos turi tureti geras fizikines-mechanines savybes, galimai mažesnį šilumos laidį, būti pagaminamos su mažiausiomis žaliavų ir energijos sąnaudomis. Labai svarbu sukurti efektyvias statybos med˛iagas.

Renkantis medžiagą statybinėms konstrukcijoms, reikia atsižvelgti į jos savybes atlaikyti realias apkrovas nesuyrant bei nekeičiant savo pradinių matmenų. Vienos medžiagos geriau atlaiko gniuždymo, kitos tempimo jėgas, atsirandančias dėl apkrovos per savo naudojimo trukmę. Būtina, kad medžiaga būtų atspari fiziniams (temperatūros svyravimams, ypač perėjimams per 0c, vandens poveikiui ir kt. ) ir cheminiams (rūgštims, šarmams, druskos tirpalams ir kt. ) poveikiams. Renkantis statybines medžiagas reikia atsižvelgti į daugelį jų savybių. Statybinių medžiagų savybėms priskiriamos jų savybės reaguoti į atskirus ar sudėtinius, į išorinius ir vidinius veiksnius – jėgas, šiluminius pokyčius, sėdimo, vandens ar kiilgaam˛i

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2660 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agata
  • Medžiagų ilgaamžiškumo teorija ir prognozavimo praktika
    10 - 1 balsai (-ų)
Medžiagų ilgaamžiškumo teorija ir prognozavimo praktika. (2011 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-ilgaamziskumo-teorija-ir-prognozavimo-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 15 d. 22:11
×