Medžiagų inžinerijos špera


Liejininkyste. Medziagu inzinerija spera. Alavine bronza. Formavimo ir gurgučių mišinių savybių nustatymas. Liejininkystės pagrindai. Metalu apdirbimas spaudimo budu. Metalo apdirbimas liejimu esme. Valcavimas speros. Liejinnkyste. Metalo inzinerijos referatai.

Liejininkystės pagrindai bendros žinios. Modelių ir gamyba. Formavimo ir gurgučių mišinių ruošimas. Liejimų formų ir gurgučių gamyba. Liejimas slegiant. Išcentrinis liejimas. Metalo apdirbimas spaudimo būdu plastinė deformacija ir reklistalizacija (rekristalizacija). Šaltasis ir karštasis deformavimas. Deformaciniu sukietinimu. Karštasis deformavimas. Karštas deformavimas turi ir trūkumų. Valcavimas. Traukimas. Presavimas. Kalimas. Štampavimas.

Liejininkystė, tai dažniausiai sudėtingos formos detalių gamyba liejimo būdu. Liejimo proceso esmė yra ta, kad skystas metalas yra įpilamas į liejimo formą, joje sustingsta ir išimtas būna tokios išvaizdos kokia buvo liejimo formos vidinė ertmė. Lietos detalės yra vadinamos liejiniais. Geriausiomis liejamomis savybėmis pasižymi. Pilkasis ketus. Alavinė bronza. Siluminai.

Pagrindinės lydinių liejamosios savybės yra šios. Takumas – tai lydinio savybė gerai užpildyti liejimo formą. Subėgimas – tai lydinių savybė trauktis stingimo metu.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (1574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimantas
  • Medžiagų inžinerijos špera
    8 - 1 balsai (-ų)
Medžiagų inžinerijos špera. (2011 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-inzinerijos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 15:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo