Medžiagų ir energijos apykaita


Medžiagų ir energijos apykaita. Alveolės. Įkvėpimas ir iškvėpimas. Plaučių krūtinplėvė. Kvėpavimo centras. Rūkymas. Šalinimo sistema.

Dujų apykaita alveolėse-deguonis iš oro skverbiasi į kraują,o anglies dioksidas-priešinga kryptimi. Plaučių paviršiaus plotas 200m2. Prot tokio didelios ploto kvėpuojamąjį paviršių vienu metu gali skverbtis labai daug molekulių. Oras koncentracijos gradiento kryptimi juda į kapiliarus,nes oro deguonies koncentracija didesnė negu kraujuje. Anglies dioksido koncentracija kraujuje didesnė,negu įkvėptame ore,todėl difuzija vyksta priešinga kryptimi-iš kraujo plazmos į orą alveolėse. Vidinis alveolių paviršius visada drėgnas,dėl to iškvėptas oras yra drėgnesnis,negu įkvėptas.

Alveolių sienelės iš vienasluoksnio epitelio,apraizgytos 2 kapiliarų: veninių ir arterinių. Epitelis išskiria biologiškai aktyvias medžiagas (surfaktantą) kurios sutepa vidinį paviršių dėl to jos nesubliūkšta ir naikina su oru pakliuvusius mikroorganizmus.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (583 žodžiai)
  • Vika159
  • Medžiagų ir energijos apykaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Medžiagų ir energijos apykaita. (2014 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-ir-energijos-apykaita.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 17:10
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo