Medžiagų kietumas bei sąsajų tarp medžiagų kietumo ir kitų mechaninių savybių nustatymas


Medziagotyros laboratorinis darbas kietumo nustatymas rokvelio metodu. Rokvelio presas. Rokvelo preso schema. Medziagotyra laboratorinis darbas kietumo matavimas. Brinelio presas. Laboratorinis darbas kietumo matavimas rokvelio prietaisu. Brinelio kietumas ir medziagos stiprumas. Kietumo matavimo schemos brinelio budu. Medienos kietumas. Brinelio kietumas.

Darbo tikslas. Išanalizuoti ryšį tarp kietumo ir kitų mechaninių savybių. Išmokti savarankiškai išmatuoti metalų kietumą brinelio, rokvelio, vikerso ir šoro metodais. Įžanga. Medžiagų mechaninės savybės ir jų charakteristikos. Medžiagų kietumo sąvoka. Metalų kietumo matavimo būdai. Brinelio įrenginio konstrukcija ir veikimas. Rutuliuko skersmens ir krūvio parinkimas matuojant brinelio prietaisu. Brinelio preso paruošimas ir kietumo bandymai. Kietumo bandymas rokvelio metodu. Kietumo nustatymo eiga. Kietumo bandymas vikerso metodu. Vikerso kietmačio konstrukcija ir veikimo principas. Kietumo nustatymo eiga. Kietumo bandymas šoro metodu. Brinelio, rokvelio, vikerso ir šoro prietaisų patikra. Savikontrolės klausimai ruošiantis ginti darbą. Darbo ataskaita. Rekomenduojama literatūra.

Išanalizuoti ryšį tarp kietumo ir kitų mechaninių savybių.

šiuo metu populiaru Lietuvinti sąvokas stiprumą į stiprį , įtempimą į įtempį. Mėginama Lietuvinti kietumą į kietį . Tačiau kietis (artemisia) Lietuviškoje enciklopedijoje (5 tomas) yra graižažiedžių šeimos augalų gentis. Ilgametės, rečiau vienmetės žolės ir puskrūm. Susipažinti ir įsisavinti stiprumo, kietumo, tamprumo, plastiškumo, tąsumo ir trapumo sąvokas, kietumo nustatymo principus.

Išmokti naudotis brinelio. Rokvelio, vikerso bei šoro prietaisais, matuojant duotos medžiagoskietumą. Išmokti taikyti detalių kietumo kontrolės schemas priklausomai nuo detalės formos.

Išmokti naudotis įvairiais metodais nustatytu kietumo skaičių palyginimo lentelėmis, medžiagų savybės priešintis jas ardančiam jėgų poveikiui vadinamos mechaniniu atsparumu. Fizinės medžiagų savybės, apibudinančios medžiagų atsparumą, vadinamos mechaninėmis medžiagų savybėmis. Bandymai, kuriais nustatomas mechaninis atsparumas, vadinami mechaniniais medžiagų bandymais ir jie atliekami specialia įranga, medžiagų atsparumo. Medžiagotyros ir kitose laboratorijose. Dažnai skaičiavimuose medžiagų savybės supaprastinamos. Visos medžiagos, nežiūrint jų mikrostruktūros ypatumų, laikomos vienalytėmis ir vientisomis- (materialiomis terpėmis). Tačiau metalai yra polikristalinės (nevienalytės) medžiagos, Jų struktūra sudaryta iš daugelio chaotiškai vienas kito atžvilgiu orientuotų (pasisukusių) dalelių, vadinamų kristalitais. Paprastumo dėlei priimama. Kad medžiaga tolydžiai užpildo visą konstrukcijos tūrį. Todėl vientisai materialiai terpei galima taikyti nykstamų dydžių analizę. Atskiras metalo grūdelis yra anizotropinis. Kai kūno tūryje yra daugybė chaotiškai išsidėsčiusių kristalitų , tai medžiagą galima laikyti izotropine. Tyrimo (skaičiavimo) metu, dažniausiai priimame, kad metalai yra izotropinės medžiagos, mediena yra anizolropinė - jos savybės priklauso nuo pluoštų orientacijos. Anizotropinė yra fanera, taip pat ir audiniai.

Deformacija - tai įvairių jėgų veikiamo gaminio matmenų ir formos kitimas. Yra dvi deformacijos rūsys: tamprioji ir plastinė. Tamprioji (grįžtamoji) - tokia deformacija, kai jėgoms veikiant, gaminio matmenys ir forma pasikeičia, tačiau joms nustojus veikti, deformacija išnyksta, Gaminys atgauna pirmykščius matmenis bei formą. Plastinė (liekamoji) deformacija tokia, kai jėgoms nustojus veikti, matmenys ir forma lieka pakitę.

  • Microsoft Word 2039 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (4316 žodžiai)
  • Universitetas
  • Medžiagų kietumas bei sąsajų tarp medžiagų kietumo ir kitų mechaninių savybių nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Medžiagų kietumas bei sąsajų tarp medžiagų kietumo ir kitų mechaninių savybių nustatymas. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-kietumas-bei-sasaju-tarp-medziagu-kietumo-ir-kitu-mechaniniu-savybiu-nustatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 10:15
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo