Medžiagų kolio konspektas


Medžiagų analizės metodų skirstymas. Mikroskopijos metodų skirstymas ir veikimo principai. Pagrindinės medžiagų elektrinės savybės. Kas yra elektrono judris ir kaip jis susijęs su medžiagos elektriniu laidumu. Kodėl metalų elektrinis laidumas yra didelis , o dielektrikų – mažas. Kas yra Fermi lygmuo medžiagų energijos juostų teorijoje. Medžiagų elektrinis laidumas energijos juostų teorijos požiūriu. Nuo ko priklauso metalų elektrinis laidumas. Jis priklauso nuo. Nuo ko priklauso puslaidininkių elektrinis laidumas. Kaip galima reguliuoti puslaidininkių. Elektrinį laidumą. Puslaidininkių skirstymas ir ypatumai. p ir n tipo puslaidininkių aiškinimas. pn sandūros aiškinimas. Puslaidininkinio diodo veikimo principas. Kodėl pn sandūroje yra energetinis barjeras , kliudantis bent jau dalies krūvininkų judėjimui. Kaip krūvininkų tekėjimas pn sandūra priklauso nuo išorinio elektrinio lauko. Tranzistorius ir jo veikimo principas. Kas yra integrinės schemos ir kam jų reikia. Kaip šviesos absorbcija sugertis susijusi su diodais. Kaip ir kam tai galima panaudoti. Kuo lazeris skiriasi nuo šviesos diodo jų veikimo principų ir charakteristikų požiūriu. Koks yra pagrindinis dielektrikų , patalpintų į išorinį elektrinį lauką elgsenos ypatumas ir kokios. Yra jo rūšys bei priežastys. Dėl kokių priežasčių plokščio kondensatoriaus , tarp kurio plokštelių yra vakuumas , talpa. Skiriasi nuo tokios pat formos ir matmenų kondensatoriaus , tarp kurio plokštelių yra. Dielektrikas , talpos. Išvardinkite svarbiausias dielektrinių medžiagų rūšis ir fizikinius principus , kuriais paremtos.

kenuojantis tunelinis mikroskopas naudoja nusmailintą laidžią elektros

priartinus adatą maždaug 10 Å atstumu nuo paviršiaus, per adatą pradeda tekėti

elektros srovė, nes elektronai tuneliuoja iš adatos į paviršių ar atvirkščiai.

Zondą sudarė ant zondo platformos pritvirtintas

lankstus liežuvėlis, kurio gale pritvirtinta adata. Adata buvo artinama prie

paviršiaus, dėl stūmos jėgų liežuvėlis, prie kurio ji pritvirtinta, atsilenkdavo. Jo

liežuvėlio paviršiaus ir STM adatėlės. Vėliau liežuvėlio atsilenkimui matuoti

pradėti naudoti optiniai metodai.

4.

5. Kodėl metalų elektrinis laidumas yra didelis, o dielektrikų – mažas.

6.

14. Kodėl pn sandūroje yra energetinis barjeras, kliudantis bent jau dalies krūvininkų judėjimui.

16.

18.

Sudaromos tokios sąlygos, kad kažkuriame didesnės energijos lygmenyje elektronų yra daugiau nei kažkuriame žemesnės energijos lygmenyje. Ir kad elektronai iš aukštesnės energijos lygmenio savaime nerekombinuotų. Aukštesnės energijos lygmenyje esantis elektronas sąveikaudamas su fotonu, peršoka į žemesnės energijos lygmenį, išspinduliuodamas fotoną. Siekiant padidinti stimuliuotosios rekombinacijos įvykių skaičių, vis didesnio intensyvumo šviesos pluoštelis kelis kartus perina pro lazerio aktyvią sritį, atsipindėdamas nuo kraštuose esančių veidrodžių.  Lazerio spinduliuojama šviesa yra koherentinė (vieno bangos ilgio). Lazerio spinduliuojama šviesa yra vieno bangos ilgio

19. Koks yra pagrindinis dielektrikų, patalpintų į išorinį elektrinį lauką elgsenos ypatumas ir kokios

20. Dėl kokių priežasčių plokščio kondensatoriaus, tarp kurio plokštelių yra vakuumas, talpa

21. Išvardinkite svarbiausias dielektrinių medžiagų rūšis ir fizikinius principus, kuriais paremtos

22. Pagrindinės magnetikų grupės ir kokios yra jų magnetinių savybių priežastys.

Kovalentinės medžiagos C(diamond), Si, Ge.....Beveik visi organiniai junginiai.

23. Kas yra feromagnetikai. Kokie yra jų magnetinių savybių ypatumas ir šių ypatumų priežastys.

24. Kokias dar magnetikų rūšis galėtumėte nurodyti šalia feromagnetikų. Kokios gi tų kitų

25. Kas yra histerezės kilpa. Kodėl stebimas toks reiškinys.

26. Kaip magnetikai gali būti skirstomi pagal histerezės kilpos formą. Kokie yra jų taikymai.

* magnetiniu požiūriu kietos - santykinai mažos magnetinės skvarbos, labai sunkiai įmagnetinamos ir išmagnetinamos, didelio koercinio stiprio, plačios histerezės kilpos,

Įrašančią galvutę sudaro žiedo formos elektromagnetas su tarpu. Garso dažnio kintama srovė teka galvute. Žiedo tarpelyje atsiranda magnetinis laukas. Judanti magnetinė juosta įmagnetėja proporcingai indukuotam magnetiniam laukui.

29. Kaip susijęs personalinio kompiuterio kietasis diskas ir magnetiniai reiškiniai.

Skystas kristalas patalpintas tarp specialiai paruoštų stiklinių plokštelių, dėlko stebima homeotropinė tekstūra su viršuje 90o persukta orientacijos kryptimi. Toks skystas kristalas suka sklindančios šviesos poliarizaciją pagal orientacijos kryptį, t.y iš viso pasuka 90o . Todėl vaizduoklis puikiai praleidžia šviesą, nes ant stiklinių plokštelių yra užnešti statmeni poliarizatoriai. Veikiant elektriniam laukui, sukeliamas Frideriksono virsmas, kuris panaikina 90o orientacijos krypties persukimą didžioje skysto kristalo sluoksnio dalyje, taigi sklindančios šviesos poliarizacija tai pat nebesukama, ir ji nepraeina pro statmenus poliarizatorius. Toje vietoje stebimas tamsus vaizdas.

Esant dideliam pikselių skaičiui, elektrodai sudaryti iš didelio eilučių ir stulpelių skaičiaus, dėl to kiekvieno pikselio persijungimas turi vykti siaurame valdančios įtampos intervale. Tam buvo sukurti super-susuktų nematikų (STN) vaizduokliai, kuriuose orientacijos kryptis persukta ne 90o , o 270o .

Aktyvūs pikseliai yra valdomi vieno ištisinio (raudonas) ir pikselius atitinkančių elektrodų (mėlyni) sistemos. Kiekvieną pikselį tiesiogiai valdo plonos plėvelės tranzistorius (TFT), kurie savo ruožtu valdomi per plonų multipleksinių statmenų elektrodų sistemą (jie eina tarpuose tarp pikselių). Toks aktyvus skysto kristalo valdymas žymiai pagerina apžvalgos kampą bei vaizdo kontrastą.

34. Paaiškinkite šviesos poliarizacijos plokštumos sukimo skystuosiuose kristaluose mechanizmą.

n = Vvak/V = SIN Θi /SIN Θr.

Čia Vvak- šviesos greitis vakuume (praktiškai lygus šviesos greičiui ore), V- šviesos greitis skaidrioje medžiagoje, Θi ir Θr- atitinkamai šviesos kritimo ir lūžio kampai

Trumpesnės bangos sklinda mažesniu greičiu negu  ilgesnės ir dėl to daugiau lūžta. Šiuo atveju, kai dn/dw>0, vyksta normali dispersija, priešingu atveju, kai dn/dw<0 - anomali dispersija.

  • Microsoft Word 449 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (6805 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Medžiagų kolio konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Medžiagų kolio konspektas. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-kolio-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 08:38
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo