Medžiagų mechanikos egzamino konspektas


Įvadas. Integralios mechanikos objektas ir jos sudedamosios dalys detalizuoti. Jėgos pagal pridėties pobūdį. Statika. Statikos aksiomos. Plokščios ir erdvinės jėgų sistemos. Atraminiai ryšiai ir reakcijos juose. Jėgos sąvoka. Jėgos momentas. Pusiausvyros lygtys. Plokščia jėgų sistema. Erdvinė jėgų sistema. Jėgos yra skirstomos į koncentruotąsias ir išskirstytąsias. Skaičiuojamoji schema. Pjūvio metodas. Įrąžos. Įtempiai. Deformacijos. Deformavimo tipai. Bendrosios žinios apie tempimą gniuždymą. Strypų tipai , įrąžos , įtempiai , poslinkai. Stiprumo ir standumo sąlygos. Tempimas gniuždymas. Diferencialinis ryšys tarp ašinės jėgos ir apkrovos išvesti . Diferencialinis ryšys tarp ašinės jėgos ir apkrovos. Įtempiai tempiamo gniuždomo elemento normaliniame ir įstrižame pjūvyje Įtempių koncentracija. Statiškai neišsprendžiamos tempiamos gniuždomos sistemos. Skaičiavimo algoritmas. Statiškai neišsprendžiamos tempiamos gniuždomos sistemos Skaičiavimo algoritmas Medžiagų mechaninės savybės ir jų rodikliai. Medžiagų mechaniniai bandymai. Ir takumo riba. Ašinis inercijos momentas stačiakampio skerspjūvių centrinių ašių atžvilgiu. Šlytis. Kirpimas. Glemžimas. Jungčių skaičiavimo ypatumai. Stiprumo sąlygos. Įtempiai Normaliniai // // Poslinkiai. Sijų poslinkiai. Įvairūs sijų poslinkių nustatymo metodai išvardinti ir trumpai pakomentuoti esmę . Sijų poslinkiai Metodai. Bendrosios žinios apie sukimą. Sukamų skritulinio ir neskritulinio skerspjūvio elementų skaičiavimas. Kinematika. Taško ir absoliučiai standaus kūno kinematika trajektorija , greičiai , pagreičiai. Dinamika. Dinamikos sąvokos ir aksiomos. Bendrosios taško dinamikos teoremos.


Mechanikos objektas yra konstrukcijos elementas, kurio geometrija schematizuota, pagaminta iš schematizuotos medžiagos ir veikiamas schematizuotų medžiagų.

Medžiaga (vientisa medžiaga (visiškai užpildo kūno tūrį); homogeninė (savybės visuose taškuose vienodos); izotropinė (savybės visomis kryptimis vienodos); idealiai tampri (nuėmus apkrovą išnyksta deformacijos)).

Statika - mokslas apie pavienius materialiuosius kūnus bei mechanines sistemas, kurios veikia jėgų pusiausvyrą. Objektas – kietas nedeformuojamas kunas.

Kūno pusiausvyra nepasikeis, jeigu prie jo pridėsime arba atimsime atsisveriančių jėgų sistemą.

Plokštumoje gulinčių kūnų jėgų atstojamoji yra lygi šių jėgų vektorių geometrinei sumai.

Plokščia jėgų sistema: kūną veikiančios jėgos guli vienoje plokštumoje ir susikerta viename taške.

Erdvinė jėgų sistema: kūną veikiančios jėgos guli ne vienoje plokštumoje, o erdvėje.

Jėgos momentas(jėgos sukimo veikimui nusakyti)taško (centro 0) atžvilgiu yra lygus jėgai, padaugintai iš trumpiausio atstumo nuo taško iki jėgos veikimo linijos.

Atraminiai ryšiai ir reakcijos juose: Kūnų judėjimo laisvumo suvaržymai mechanikoje vadinami ryšiais./

Skaičiuojamoji schema(supaprastintas realios konstrukcijos ir ją veikiančių apkrovų aprašymas arba vaizdavimas):

Tempimas-gniuždymas yra deformavimo tipas, charakterizuojamas strypo ilgio pasikeitimu nuo ašinės jėgos. Kai N > 0, yra tempimas; kai N < 0, yra gniuždymas. Gali būti strypinės ir šarnyrinės strypinės sistemos (paveikslai sąsiuvinyje).

Įtempiai. Tai įrąžų intensyvumo matas; vektorius, kurio kryptis tokia pat kaip ties skerspjūvio tašku veikiančių jėgų. δα=Nα/A=δ*cos2α; τα=Tα/A=(δ/2)*sin2α

Poslinkiai: Pasislinkimas yra procesas, kurio parametrai yra linijinis ir kampinis poslinkiai. Linijiniu poslinkiu vadinamas vektorius, jungiantis pasislinkusio taško pradinę ir galinę padėtis, arba − vektorius, kurio pradžia yra nedeformuoto kūno taške, o galas tame pačiame deformuoto kūno taške.

  • Microsoft Word 9689 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (1345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Medžiagų mechanikos egzamino konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžiagų mechanikos egzamino konspektas. (2021 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-mechanikos-egzamino-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 06:06
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo