Medžiagų mechanikos laboratorinių darbų klausimai: medžiagų kirpimo ir skėlimo bandymas


Medžiagų kirpimo ir skėlimo bandymas. Plokščiai lenkiamos sijos normalinių įtempimų tyrimas. Medžiagų gniuždymo bandymas. Tamprumo modulio nustatymas. Plieno tempimo bandymas.


Kirpimas-deformavimo tipas, apibūdinantis gretimų elemento pjūvių pasislinkimu vienas kito atžvilgiu kryptimi, lygiagrečia kerpamų jėgų veikimo krypčiai.

Kaip apskaičiuojamas kerpamų ir skeliamų bandinių kirpimo bei skėlimo plotas?

Plokščiasis lenkimas- kai sijos ašis išlinksta plokštumoje, sutampančioje su viena iš svarbiausiųjų plokštumų t.y. su plokštuma, einančia per sijos ašįir vieną iš centrinių svarbiausiųjų skerspjūvio ašių.

Susideda iš 2 dalių: vielinių elektrinės varžos jutiklių ir varžos matavimo prietaiso- registruojančios aparatūros. Vielinis elektrinės varžos jutiklis, toliau vad. Tenzojutikliu. Deformacijoms nustatyti tenzojutiklis klijuojamas ant neapkrauto bandinio nuvalyto paviršiaus. Bandiniui deformuojantis, kartu su juo deformuojasi- ilgėja arba trumpėja- tenzojutiklio viela, kinta jos skerspjūvio plotas ir varža.

Kaip nustatomi plokščiai lenkiamos sijos kurio nors skerspjūvio taško normaliniai įtempimai teoriškai ir ekspermentiškai?

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (672 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Medžiagų mechanikos laboratorinių darbų klausimai: medžiagų kirpimo ir skėlimo bandymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžiagų mechanikos laboratorinių darbų klausimai: medžiagų kirpimo ir skėlimo bandymas. (2018 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-mechanikos-laboratoriniu-darbu-klausimai-medziagu-kirpimo-ir-skelimo-bandymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 00:57
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo