Medžiagų mokslas klausimai atsakymai


Klausimai medžiagų mokslui. Ka vadiname kristalines medziagos.

Ką vadiname kristaline gardele. Metalai technikoje skirstomi. Išorinių jėgų veikiamo gaminio geba priešintis , kad į ją neįsiskverbtų kitas , beveik nesideformuojantis kūnas vadinama. Kokiems metalams priskiriamas Au , Ag , Pl. Kokį indentorių naudosime metalo kietumą matuodami Rokvelio metodu. Kuriame garinių kūjų latake pailginamos atskiros ruošinio dalys sumažinant jų skerspjūvio plotą. Kiek procentų Fosforo priemaišų būna kokybiškajame pliene. Kurios gelezies ir anglies sudedamosios dalies skietumas yra apie 200HB. Kurioje kontaktinio suvirinimo rūšyje , detales suvirinamos ne ištisai , o tik keliuose taškuose. Kurioje suvirinimo rūšyje naudojama optiniai , kvantiniai generatoriai. Kas yra amorfinės medžiagos. Paviršiniai defektai tai. Kiečiausioji Geležies ir Anglies lydinių sudedamoji dalis. Kuriose plieno lydymo mechanizmuose naudojama tik dujos ir skystas kuras. Svarbiausios kalimo operacijos. Kurioje štampavimo rūšyje naudojami frikciniai ir bešabočiai kūjai. Kaip vadinama geba deformuotis nesuyrant , kai veikia apkrova ir išlaikyti pakitusią formą , kai ji yra pašalinama. Medžiagos , kurių atomai erdvėje išsidėstę chatotiškai , netvarkingai vadinamos? Kurioje suvirinimo rūšyje naudojama elektrodai. Kuri iš šių metalų savybių priklauso cheminėms metalų savybėms. Geležies ir Anglies sudedamosios dalys. Kas sudaro 95 % visų pagaminamų metalų. Kuri linija parodo , kaip krintant temperatūrai , mažėja vienų komponentų tirpumas kituose. Kas yra austenitas. Kurie metalai vadinami lengvaisiais metalais. Kokiu matavimo būdu matuojant metalo kietuma žymime raidėmis HB. Kas yra kristalų atsiradimas ir jų augimo procesas , kai medžiaga per eina į termodinamiškai stabilesnę būseną. Kuri bronza yra brangiausia. Koks legiravimo elementas yra vertingiausias. Kas lėčiausiai gaunama aušinant. Ką vadiname metalų nuovargiu. Kas yra dentritai. Koks metalų lydinys yra apibūdinamas kaip tai lengviausias pramoninis metalas. Koks mašinų gamybai plačiausiai naudojamas plienas. Kokio metalo tankis yra 9 cm ³? Kas priklauso nuo dislokacijų tankio. Kokie yra neutralūs legiravimo elementai. Nuo kokios temperatūros prasideda šaltai deformuoto metalo rekristalizacija. Ką vadiname komponentais. Kuriai grupei metalų priskiriamas aliuminis. Kas yra grafitas. Kaip vadinami ketus , kuriuose grafito intarpai yra plokštelių formos. Ką vadiname stiklu. Kuriai metalų grupei priskiriami Cu , Ni , Zn , Sn , Pb?

6. Kuriame garinių kūjų latake pailginamos atskiros ruošinio dalys sumažinant jų skerspjūvio plotą?

8. Kurios gelezies ir anglies sudedamosios dalies skietumas yra apie 200HB?

9. Kurioje kontaktinio suvirinimo rūšyje, detales suvirinamos ne ištisai, o tik keliuose taškuose?

14. Kuriose plieno lydymo mechanizmuose naudojama tik dujos ir skystas kuras?

15. Kurios markės plieno arba spalvotojo metalo lydinio apdirbimo spaudimo būdu temperatūros intervalas yra 1180...800?

16. Kaip vadinamas procesas, kuris apdirbamas spaudimo būdu, kai luitas arba ruošinys plastiškai deformuojamas, leidžiant jį tarp besisukančių staklyno valcų?

22. Kuri iš šių metalų savybių priklauso cheminėms metalų savybėms?

25. Kuri linija parodo, kaip krintant temperatūrai, mažėja vienų komponentų tirpumas kituose?

Metalai – tai tokia medžiaga, kuriai būdingos tokios savybės: elektros ir šilumos laidumas, plastiškumas, kalumas, lūžio blizdesys, kristalinė gardelė, didėjanti elektrinė varža kylant temperatūrai.

Tai kristalų atsiradimo ir jų augimo procesai, kai medžiaga pereina į termodinamiškai stabilesnę būseną, tai yra į būseną, kur mažesnis laisvosios energijos lygis atitinkamoje temperatūroje.

Tai formos liejimo ertmės pripildymo išlydytu metalu procesas. Pilamo į formą lydinio temperatūra priklauso nuo lydinio rūšies ir nuo liejinio sienelių storio. Kuo plonesnės sienelės ir sudėtingesnis liejinys, tuo aukštesnė turi būti liejimo temperatūra. (teisingas, nes

tai toks liejimo būdas, kai forma pripildoma slegiamo metalo. Išorinis liejamo metalo slėgis palaikomas tol, kol baigia kristalizuotis liejinys.

Tai apdirbimo spaudimo būdu procesas, kai luitas arba ruošinys plastiškai deformuojamas leidžiant jį tarp besiskukančių valcavimo staklyno valcų.

Tai metalų apdirbimo spaudimu būdu procesas, kai ruošinys išspaudžiamas iš uždaros ertmės pro matricoje esančią skylę, kurios skerspjūvio plotas mažesnis už pradinio ruošinio skerspjūvio plotą.

turi sudėtingą, tankią rombinę gardelę. Anglies jame yra 6,67%. Tai yra metastabili fazė- aukštoje temperatūroje lengvai skyla.

Varis gana sunkus, nelabai stiprus, plastiškas, kristalinė gardelė KCT, vario stiprumą galima padidinti šaltai deformuojant.

Tai deformacinio sukietinimo efekto pasinaikinimas, kai kaitinant šaltai deformuotą metalą iš deformuotų netobulos struktūros grūdelių susidaro nauji, smulkūs, tobulesnės struktūros grūdeliai.

166.Grafike pavaizduotos įvairių medžiagų tempimo kreivės. Kuri iš šių kreivių yra trapių medžiagų tempimo kreivė?

177.Kaip vadinami maži priemaišų kiekiai, dėl kurių keičiasi tik kristalizacijos eiga, bet beveik nepasikeičia metalo savybės?

222.Deformacijos rūšis, kai veikiant apkrovai kinta detalės matmenys, o nustojus veikti veikti vėl gįžta į pradinę padėtį:

Viso lydinio kristalizacijos pabaigą, kai kuriuos kristalizacijos etapus: perteklinio komponento išsiskyrimo pabaigą, eutektinės dalies kristalizacijos pradžią ir pabaigą;

Auštančio austenito skilimo produktas, ferito ir cementuoto plokštelių mišinys, kuris susidaro esant 727°C temperatūrai, ir kuriame yra 0,765%C;

275.Ką vadiname savaiminiu šaltai deformuoto metalo kristalinės sandaros netobulumų tankio ir jų pasiskirstymo pasikeitimu, nesusijusiu su grūdelių matmenų ir formos pasikeitimu?

278.Ką vadiname laikinomis dėl netvarkingo atomų judėjimų susidarančiomis sankaupomis, taip pat kaip ir laikinos cheminės sudėties, energijos arba šilumos pasiskirstymo nukrypimais nuo vidutinių reikšmių.

283.Kokiai lydinių šeimai, kurios išlydyti komponentai viens kitame tirpsta neribotai, tačiau kieti viens kitame netirpsta, ir sudaro arba atskirų fazių arba bendrus,abiejų fazių mišinio grūdelius, sudaroma eutektinė lydinių būsenos diagrama?

297.JAV konstrukcinis plienas žymiamas keturženkliu skaičiumi. Pirmasis skaičius rodo plieno grupę(1...9),tai jei yra pirmas 4, tai koks jis?

  • Microsoft Word 650 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (5343 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Medžiagų mokslas klausimai atsakymai
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžiagų mokslas klausimai atsakymai. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-mokslas-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 01:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo