Medžiagų mokslas namų darbas


Medžiagų mokslo namų darbas. Terminio apdorojimo technologija. Užduotis. Plieno aprašymas. Cheminė sudėtis. Terminio apdorojimo technologijos sudarymas. Bandinio geometriniai parametrai. Grūdinimas. Atleidimas. Kietumo matavimas. Plieno 20X13 terminio apdorojimo grafikas. Priedas Nr. Išvados. Literatūra.


Sudaryti plieno 20X13 terminio apdorojimo technologiją, kad po šio apdirbimo plieno bandinys įgautų 60HRC kietumą.

Tai yra martensitinės klasės chromuoti plienai, atsparūs korozijai ir dideliems karščiams, kurie dažniausiai naudojami energetinėse mašinose (elektrinėse) ir krosnių gamyboje. Jie veikia temperatūrai esant iki 600°C. Iš jų gaminami rotoriai, diskai, turbinų mentės, varžtai, veržlės, bei kitos tvirtinimo detalės su ilgu tarnavimo laikotarpiu. Neseniai juos pradėjo naudoti ir didelio storio žiedinėse detalėse.

Egzistuoja daug rūšių šios klasės plienų. Bendras jų bruožas yra tai, kad į jų sudėtį įeina mažesnis chromo kiekis, bei molibdenas, vanadis ir volframas. Jie efektyviai sutvirtinami įprastiniais terminio apdirbimo metodais, kurie remiasi y-a virtimu ir lemia martensito gavimą struktūroje su tolesniu tobulinimu, priklausomai nuo techninių salygų reikalavimų.

Šiems plienams didelio stiprumo ir plastiškumo suderinamumas su geru atsparumu korozijai teikiamas papildomu legiravimu elementais, kurie, praktiškai nesumažindami to paties atsparumo korozijai, padidina jų jautrumą grūdinimui kaitinimo metu dėl padidėjusio y-fazės kiekio. Tarp šių elementų efektyviausias yra nikelis.Šios klasės plienams legiravimas vienu metu volframu ir molibdenu suteikia didesnį šilumos atsparumą, nei legiruojant kiekvienu elementu atskirai. Siekiant sumažinti deficitinių elementų panaudojimą (nikelį ir kitus), ieškomi austenitinių plienų pakaitalai, tokie kaip chromuoti martensitiniai plienai.

Bandinio tūris

Medžiagų mokslas namų darbas. (2015 m. Spalio 31 d.). http://www.mokslobaze.lt/medziagu-mokslas-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:32