Medžiagų pernaša konspektas


Osmosinis slėgis. Izotoninis tirpalas. Vandens molekulių į abi puses pereina vienodas kiekis. Hipotoninis tirpalas. Tirpinio koncentracija mažesnė negu ląstelėje. Į ląstelę daugiau vandens molekulių įeina negu išeina. Išsipūsdamos ląstelės hipotoniniame tirpale sukelia turgorinį slėgį. Hipertoninis tirpalas. Kuriame tirpinio koncentracija didesnė negu ląstelėje. Netenka vandens. Plazmolizė. Dehidratacija - vandens netekimas organizme. Dnr sintezė replikacija. Transkripcija ir transliacija. Peptidiniu ryšiu. Proteiną – baltymą. GENETIKA Genetika – mokslas apie paveldimumą ir kintamumą. Jie yra vienas iš pagalbinių dalių sudarančių proteiną baltymą , kuris yra statybinė medžiaga. Genetikos pradininkas. Mutacija paveldima. Modifikacija nepaveldimas. Modifikacinis kintamumas. Mejozė ir mitozė.

Vandens molekulių difuzija pro atrankiai laidžią membraną. Tirpalo vanduo (tirpiklis) pro jam laidžią membraną juda į tą pusę, kur daugiau ištirpusių medžiagų (tirpinio) ir mažiau vandens. Toje membranos pusėje, kurioje didesnė

Druska ir cukrus yra hipertoniniai.

Dehidratacija- vandens netekimas organizme. Ląstelė netenka vandens ir ji susitraukia. Jūros vandens negalima gerti, nes jis yra hipertoninis (jame yra didelė ištirpusių medžiagų koncentracija), dėl to organizmas gali netekti daugiau vandens.

Tai procesas, kurio metu iš 1 DNR spiralės susidaro 2 identiškai vienodos DNR spiralės.

Proteinai (baltymai) susidaro ląstelės viduje iš DNR kodo. DNR yra susivyniojusi ir sudaro 1 chromosomą. Visa DNR grandinė yra per didelė, kad galėtų iš branduolio nukeliauti į citoplazmą, kur yra aminorūgštys. Tam yra DNR kodas, kuris nukopijuotas su RNR polimerazę susidaro mRNR (1 DNR nukopijuota vija) - tai vadinama TRANSKRIPCIJA. mRNR yra pakankamai maža, kad nukeliautu iš branduolio į citoplazmą. Atsidūrus mRNR citoplazmoje vyksta TRANSLIACIJA. Šio proceso metu, ribosoma nukopijuoja nukleotidus nuo mRNR vijos (ji nukopijuoja po 3 nukleotidus, kurie sudaro KODONĄ). Ribosomą susirandą nuo kurio kodono pradės, pvz.: AUG. Tada atkeliauja tRNR prie kurio vieno galo yra aminorūgštis, o kito – antikodonas UAC.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (1257 žodžiai)
  • Rasiukas789
  • Medžiagų pernaša konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Medžiagų pernaša konspektas. (2015 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-pernasa-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 06:56
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo