Medžiagų pernešimas organizmuose


Retiniai ir vandens indai. Kaip medžiagos pernešamos amebos organizme. Kaip medziagos pernesamos ameboje. Medžiagų pernešimas amebos organizme. Medziagu pernesimas amebose. Medžiagos pernešimas ameboje. Medziagos pernesamos retiniais idais. Kaip medžiagos pernešamos amebojr. Ameba. kaip pernešamos medžiagos. Žalioji euglena.

Kiekviena ląstelė kvėpuoja, minta ir tam tikrą laiką auga. Beveik visos ląstelės gyvybei reikalingos ištirpusios medžiagos patenka pro ląstelės membraną. Toliau jos turi būti pernešamos iš vienos ląstelės į kitą, norint, kad organizmas normaliai funkcionuotų.

Toliau jos turi būti pernešamos iš vienos ląstelės į kitą, norint, kad organizmas normaliai funkci citoplazma nuolat juda. Jos srov srovelinis - (cirkuliacinis) pastebimas ląstelėse, kurios turi ne tik citoplazmos sl. Esantį arti sienelių, .

Bet taip pat daug jos siūlų besi apskritiminis - (rotacinis) pastebimas tiktai ląstelėse, kurios turi tikvienaląsčiai gyv, gyvenantys gėlame vandenyje (ameba, žalioji euglena, infuzorinė klumpelė) turi tam tikrus organus - pulsuojančias vakuoles - kurie pačalina iš ląstelių vandens perteklių.

Vienaląsčiai organizmai neturintys pulsuojanščų vakuolių (dumbliai), vandens perteklių šalina pr vandens indai- sudaryti iš kelių negyvų ląstelių išdėstytų viena ant kitos.

Visa gyva suya ir lieka tik ląstelės. Skersinės pertvaros tarp šių l rėtiniai indai- sudaryti iš ilgų gyvų ląstelių su akytomis skersinėmis pertvaromis.

Augalų šaknys - siurbia vandenį su jame ištirpusiomis mineralinėmis medž. Jis šakninio slėgio veikiamas vandens indais .

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (433 žodžiai)
  • Maja
  • Medžiagų pernešimas organizmuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Medžiagų pernešimas organizmuose. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-pernesimas-organizmuose.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 17:56
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo