Medžiagų tirpumas


Medziagu tirpumo kreives. Nuo ko priklauso rugsciu tirpumas vandenyje. Medžiagų tirpumas vandenyje. Nuo ko priklauso medziagu tirpumas. Medziagos tirpumas. Nuo ko priklauso medziagos tirpumas. Kietu medziagu tirpumas. Sodos tirpumo kreive. Medziagu tirpimo teorija. Kaip duju tirpumas priklauso nuo temperaturos.

Tikslas: nustatyti medžiagos tirpumą. Medžiagos tirpumu yra vadinama jos savybė tirpti vienokiame ar kitokiame tirpiklyje. Tirpumo matas yra sotaus tirpalo koncentracija. Dažniausiai tirpumas išreiškiamas medžiagos svorio kirkiu, kuris ištirpsta 100 g tirpiklio 200 C temperatūroje. Daugelio kietų medžiagų tirpumas didėja, kylant temperatūrai, o dujų tirpumas - mažėja.

Medžiagos tirpumu yra vadinama jos savybė tirpti vienokiame ar kitokiame tirpiklyje.

Tirpalų savybės priklauso ne tik nuo ištirpusios medžiagos prigimties, bet ir nuo laisvų tirpiklio molekulių skaičiaus sumažėjimo tūrio vienete, pasiskirstant jame tirpinamos medžiagos dalelėms. Šis reiškinys įtakos turi tirpalų osmosiniam slėgiui, garų slėgio depresijai, stingimo temperatūros depresijai ir kt.

Osmosu yra vadinamas laisvas tirpiklio molekulių perėjimas į tirpalą per pusiau laidžią membraną. Slėgis kurį reikia suteikti tirpalui, norint nutraukti osmosą, vadinamas osmosiniu slėgiu. Osmosinis slėgis priklauso nuo temperatūros ir ištirpintos medžiagos koncentracijos, bet nepriklpasveriu g (nh4)2c2o4, supilu į cheminę stiklinę ir įpilu 20 ml distiliuoto vandens. Oksalatas stiklinėje maišomas 10 min. Po to gautas sotusis tirpalas nufiltruojamas, pipete atmatuoju 10 ml filtrato ir supilu į 100 ml matavimo kolbutę. Tirpalas iki brūkšnio praskėdžiamas distiliuotu vandeniu ir sumaišomas. Iš matavimo kolbutės švaria pipete atmatuoju 10 ml tirpalo, į konusinę kolbutę ir įpilu 10 ml praskiestos sieros rūgšties. Tirpalas pašildomas iki virimo temperatūros ir karštas titruojamas. n kalio permanganato tirpalu, kol

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (376 žodžiai)
  • Universitetas
  • Medžiagų tirpumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Medžiagų tirpumas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-tirpumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 01:54
×