Medžiagų tyrimas spektroskopiniais metodais projektas


Santrauka. Įvadas. Metodika. Rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe yra aprašoma spektroskopijos sąvoka, trumpai aptariamos spektroskopijos rūšys, plačiau aprašoma viena iš spektroskopijos rūšių, tai masių spektroskopija, pateikiama informacija apie jos principus, dėsningumus, metodikos pritaikymą. Taip pat pateikiama masių spektroskopijos taikymas įvairiose srityse, pateikiami konkretūs pavyzdžiai. Darbo pabaigoje pateikiami rezultatai ir išvados bei naudotos literatūros sąrašas.

Absorbcija, tai reiškinys, kuomet dalelė pereina iš žemesniojo energetinio lygmens į aukštesnįjį ir energija iš elektromagnetinio lauko perduodama atomui ar molekulei, o emisija – tai reiškinys, kai dalelė iš aukštesniojo energetinio lygmens pereina į žemesnįjį ir kuomet energija yra perduodama elektromagnetiniam laukui. Viena svarbiausių medžiagos spektroskopinių charakteristikų yra medžiagų ir šviesos bangų ilgių sugerties koeficientas Kλ .

Atomų sugerties spektrinė analizė yra patogus metodas cheminių elementų kiekiui įvairios kilmės medžiagose nustatyti, o atominė spinduliavimo spektrinė analizė - metalams aptikti vandenyje, dirvožemyje ir pan. Cheminėje analizėje naudojami spinduliavimo arba emisijos spektrai, pagrįsti antrinės spinduliuotės matavimu, pvz., masių spektroskopija.

Infraraudonojo spektro molekulinė absorbcinė spektrinė analizė. Bandinys veikiamas infraraudonosios spinduliuotės kvantų srautu. Analizinį signalą sukelia molekulių sužadinimas.

Viena iš gana plačiai taikomų spektroskopijos rūšių yra masių spektroskopija, apie kurios principus, pritaikymą šiame darbe aptarsiu plačiau.

Masių spektroskopijoje tiriamoji medžiaga paverčiama dujomis ir jos molekulės jonizuojamos greitaisiais elektronais ar kitais būdais (kibirkštinis išlydis, ultravioletinė spinduliuotė ir t.t.). Elektronų srautas, turintis pakankamai energijos, susidūręs su molekule, iš jos atskelia elektroną. Susidaro molekulinis jonas M+ (čia M žymima organinio junginio molekulė). Jonizacijos metu galimos tokios reakcijos:

  • Fizika Projektas
  • Microsoft Word 190 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1219 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Medžiagų tyrimas spektroskopiniais metodais projektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Medžiagų tyrimas spektroskopiniais metodais projektas. (2015 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziagu-tyrimas-spektroskopiniais-metodais-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:42
×