Medžio apdirbimo įrankiai


Medžio apdirbimo įrankių suskirstymas. Rankiniai medžio apdirbimo įrankiai. Elektrinai medžio apdirbimo įrankiai. Frezavimo įrankiai. Elektriniai obliai. Diskiniai pjūklai. Elektrines pjaustyklės. Elektriniai sukimo gręžimo. Juostinai šlifuokliai. Įrankių kokybė. Pavojingi , kenksmingi ir kiti rizikos veiksniai dirbančiam su elektriniais įrankiais. Kad išvengti šitų pavojų reikia turėti specialia aprangą.

Medžio apdirbimo įrankiai būna dviejų rūšių: rankiniai elektrinai.

Pjūklas, šlifuoklis, buitinis peilis, plaktukas, kirvis, replės, oblius, kaltai, gulsčiukas. Rankiniai medžio apdirbimo įrankiai dažnai naudojami medžio drožybai.

Raižikliais raižomi kontūrai ornamentai.

Įvairių formų peiliai naudojami reljefinei bei skulptūrinei drožybai, apvaliems bei lenktiems kontūrams raižyti peilių gelęžtės gaminamos iš plieno, kad greit ne atšiptų.

Pirminiam apdirbimui naudojami kirviai. Kirviai su įvairių profilių lenktais ašmenimis.

Meninai drožybai naudojami pjūklai: dvirankiai kaip pjaunami stambūs ruošiniai iš vienarankiai su įvairių formų dantinis skirti skersai ir išilgai pjauti mediena.

Frezavimo įrankiai, elektriniai obliai, diskiniai pjūklai, elektrinės pjaustyklės, elektriniai sukimo ir gręžimo įrankiai, juostiniai šlifuokliai.

Frezavimo įrankiai: tai įrankiai dažniausiai naudojami baldų gamybai. Frezavimo įrankiai pagal patirty skirstomi į vertikalius ir briaunų frezavimas . darbai gali būti naudojamų įvairiu formų ir išmatavimo frezos.

Elektriniai obliai: obliai skiriasi savo galingumui, peilio matavimas pjovimo gylio galimybėmis. Šis įrankis skirtas medienos ruošiniams obliuoti lygiems paviršiams apdirbti. Juo patogiu apdirbti ilgius ar sunkius medienos ruošinius.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (671 žodžiai)
  • Mantas
  • Medžio apdirbimo įrankiai
    10 - 5 balsai (-ų)
Medžio apdirbimo įrankiai. (2015 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/medzio-apdirbimo-irankiai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 18 d. 03:34
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema