Medžio apdirbimo mašinos Pažintinės praktikos ataskaita


Įvadas. Įmonės charakteristika. Įmonės steigimo ypatumai ir principai. Uždaroji akcinė bendrovė (GmbH). Saugos darbo reikalavimai. Saugos reikalavimai ir darbuotojų teisės. Įmonėje rengiami įmonės steigimo dokumentai ir jų praktinis taikymas. Veiksmai steigiant Uždarąją akcinę bendrovę (GmbH). Įmonės veiklos organizavimo principai. Uždarosios akcinės bendrovės (GmbH) „Hof” valdymo struktūra. Vadovavimas. Įmonės vidaus tvarka. Bedrvavimas su klientais ir kolegomis. Įmonės veiklą reglamentuojantys dokumentai. Verslo organizavimo ir veiklos valdymo principai uždarojoje akcinėje bendrovėje (gmbh) “Hof”. Įmonės veiklos planavimas. Valdymo struktūra. Apibendrinimas. Realių teorinių žinių ir praktinių įgūdžių poreikis. Įgytos žinios ir sugebėjimas jas taikyti praktikoje. Pareigos Uždarojoje akcinėje bendrovėje GmbH „Hof”. Apsisprendimas dėl vadybininko specializacijos krypties pasirinkimo tolimesnėse Studijose. Išvados. Literatūra.


Studijuojant labai svarbu įgauti ne tik teorinių, tačiau ir praktinių žinių. Pastaruoju metu darbdaviai ieškant darbuotojo vis didesnę teikia jo praktinei patirčiai. Vien teorinis pasirengimas neišmoko studento įgytas žinias naudingai taikyti darbo aplinkoje. Todėl studijuojant aukštojoje mokykloje studentai atlieka praktiką įmonėse, kuriose gali įgyti naudingų įgūdžių.

Referato tikslas yra aptarti pažintinės praktikos metu sukauptą vertinga praktinę medžiagą ir įgytas naujas žinias apie verslo įmonę.Tikslo įvykdymui iškeliau kelis uždavinius: 1. Išanalizuoti įmonę, t. y. įmonės steigimo ypatumus, veiklos organizavimą, valdymo procesą, įmonę reglamentuojančius dokumentus, dokumentų praktinį rengimą; 2. Patikrinti įgytas žinias bei savo sugebėjimus taikyti praktikoje, apsispręsti dėl vadybininko specializacijos krypties tolimesnėse studijose.

Įmonė GmbH Hof įkurta ir sėkmingai dirba nuo 2002 metų. GmbH Hof yra tarptauninėje rinkoje žinoma bendrovė. Pagrindinės veiklos kryptys yra medžio apdirbimo mašinų pirkimas, pardavimas, restauravimas, taisymas. Įmonė dirba ne tik su didelėmis, žinomomis firmomis, bet ir smulkiomis, kurios siūlo kokybiškas detales, mašinas. Įmonėje įdiegta naujosia technologinė ir gamybinė įranga. Svarbiausia bendrovėje yra kokybė. Čia klientai visada gali rasti gerą kokybę už prieinama kainą. Bendrovėje dirba išmanatys ir mėgstantys savo darbą specialistai, kurie nuolat gilina savo žinias įvairiuose seminaruose ir kursuose.

GmbH „Hof“ yra juridinis asmuo, turintis aiškią valdymo struktūrą, savo veikloje vadovaujasi Vokietijos įstatymais, kitais norminiais aktais ir įstatais. GmbH „Hof“ yra nedidelė įmonė, todėl joje yra mažiau biurokratijos. Bendrovė yra patraukli dėl savo lankstumo ir greito sprendimų priėmimo.

Steigiant įmonę labai svarbu pasirinkti organizacijos veiklai tinkančią teisinę formą. Vokietijoje įmonių teisinių formų yra daugiau nei Lietuvoje. Vokietijoje jos skirstomos į neribotos atsakomybės įmones, bendrijas, asmenų susivienijimus (Personengesellschaften) ir į ribotos atsakomybės įmones/ kapitalo susivienijimus (Kapitalgesellschaften).

Neribotos atsakomybės įmonės, bendrijos, asmenų susivienijimai:

OHG (offene Handelsgesellschaft) - tikroji ūkinė bendrija

KG (Kommanditgesellschaft) – komandinė (pasitikėjimo) bendrija

GbR (Gesellschaft bürgerlichen Rechts) – civilinės teisės bendrovė (jungtine veiklos sutartimi įsteigtas susivienijimas)

Eigetragener Kaufmann – verslininkas (įtraukimas į prekybos įmonių registrą pirmos instancijos teisme)

Gewerbeschein – verslo liudijimas (registruojama verslo registre Gewerberregister)

GmbH (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) – ribotos atsakomybės bendrovė

Uždarosios akcinės bendrovės (GmbH) steigėjais gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Minimalaus įstatinio kapitalo dydis yra 25 000 EUR

Įregistravimui būtina įmokėti ketvirtadalį įstatinio kapitalo;

Steigimo išlaidos yra apie 1500 EUR;

Uždaroji akcinė bendrovė (GmbH) pradeda veikti nuo įmonės įtraukimo į Handelregister (komercinį registrą), tačiau prieš tai turi būti įvygdyti du įmonės steigimos etapai:

Jei akcininkai nusprendžia kurti GmbH, jau susikuria Vorgründungsgesellschafft. Šitame etape rengiamos visos reikalingos sutartys ir darbai su notaru. Teisiškai Vorgründungsgesellschaft veikia kaip GbR (civilinės teisės bendrovė), partneriai šiame etape yra atsakingi už savo asmenini turtą.

Laikotarpyje tarp sutarties užbaigimo su notaru iki įmonės įtraukimo į komercinį registrą (HR)

susikuria GmbH I.G., kuri pakeičia Vorgründungsgesellschaft. Svarbiausi uždaviniai šiame etape yra registracija komerciniame registre (HR), vadovo paskyrimas, akcininkų kapitalo įnašų apmokėjimas. Po registracijos komerciniame registre GmbH i.G. Automatiškai tapa uždarąją akcine bendrove (GmbH).

Darbdavio pareiga yra neatsižvelgiant įmonės veiklos rūšį, darbuotojų skaičių, darbo vietą, aplinką, darbo dienos trukmę , darbuotojo pilietybę, lytį, amžių ir kt. sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenskmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais. Vokietijoje darbutojų sauga ir sveikatą regkamentuoja darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas (ArbSchG), Socialinis kodeksas SGB VII „ Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų“ , profesinių gydytojų teisė, saugos inžinieriai ir kiti profesinės saugos (ASiG) specialistai.

  • Vadyba Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3786 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Medžio apdirbimo mašinos Pažintinės praktikos ataskaita
    10 - 2 balsai (-ų)
Medžio apdirbimo mašinos Pažintinės praktikos ataskaita. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/medzio-apdirbimo-masinos-pazintines-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:42
×