Medžio ir žmogaus paralelė J.Marcinkevičiaus eileraščiuose


Žmogaus ir medžio paralelė. Justinas marcinkevičius sargyboje. Marcinkevicius sargyboje. Eilerasciai apie zmogu ir medi. Zmogaus ir medzio paralele literaturoje. Gyvenimo ir medzio paralele. Justinas marcinkevicius 1946 ieji. Justinas marcinkevicius eilerastis sargyboje. Justinas marcinkevicius sargyboje analize. Justinas marcinkevicius 1946-ieji.

Justino marcinkevičiaus eilėraščių cikle “. - ieji” paauglio sąmonė je be tragiškos jaunuolio lemties , dramatiškos pokario situacijos , ryškiai iškyla žmogaus ir medžio paralelė. Eilėraštyje “sargyboje” miškas yra dramatiško laikmečio liudytojas , jis yra tarsi gyvas. Nesusitaikę su lietuvos valstybės likimu į miškus kovoti išėję lietuviai pavadinti medžių vardais: ąžuolas , beržas ir uosis. Tai ryškus tautosakos motyvas.

Justino marcinkevičiaus eilėraščių cikle 1946- ieji paauglio sąmonė je be tragiškos jaunuolio lemties , dramatiškos pokario situacijos , ryškiai iškyla žmogaus ir medžio paralelė.

Eilėraštyje sargyboje miškas yra dramatiško laikmečio liudytojas , jis yra tarsi gyvas. Tai ryškus tautosakos motyvas. Juk eglė – žalčių karalienė savo sūnus ir dukterį pavadina medžių vardais. Ne veltui autorius pasirenka miško motyvą , nes miškas yra partizanų tragiško gyvenimo stebėtojas. Jis tarsi pats dalyvauja tuose šiurpiuose įvykiuose.

Miškas yra tarsi personifikuotas: tai partizanai atėję naktį į namus. Jaunuoliai yra pavadinti medžių vardais. Dramatiškuma , tragizmą pabrėžia šie epitetai: sulytas , purvinas , varganas. Nejauki aplinka: piktai ir gūdžiai šlama . Ąžuolas ir beržas džiovina autus. Šiurpi detalė yra šautuvas , ant miškas labai artimas žmogui , miškas ne tik saugo partizanus , slepia juos , bet ir atvirkščiai – partizanai saugo mišką.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (383 žodžiai)
  • Medžio ir žmogaus paralelė J.Marcinkevičiaus eileraščiuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Medžio ir žmogaus paralelė J.Marcinkevičiaus eileraščiuose. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/medzio-ir-zmogaus-paralele-jmarcinkeviciaus-eilerasciuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:29
×