Medžių gyvašaknių ir gyvašakių šaknidijimosi tyrimas


Įvadas. Literatūros apžvalga. Dekoratyvinių medžių ir vaisiakrūmių dauginimas vegatatyviškai ir jų dauginimo būdai. Augalų dauginimosi salygos. Parenkama gyvašakėms ir gyvašakniams augimo vieta ir substrato ruošimas. Ūgliu surinkimas ir ruošimas. Gyvašakių karpymas. Gyvašakių laikymas ir paruošimas. Augimu stimuliatorius nauda. Gyvašakiu sodinimas. Gyvašakių priežiūra. Apsauga nuo ligų. Paprastojo uosio paplitimas Lietuvoje ir pasaulyje. Juodalksnio paplitimas Lietuvoje ir Europoje. Darbo objektas ir metodai. Darbo metodas. Darbo rezultatai. Bendra darbo rezultatų apžvalga. Paprastasis uosis gyvašaknių ir gyvašakių įsišaknidijimasis. Juodalksnio gyvašakių ir gyvašaknių. Išvados. Pasiūlimai. Literatūra. Santrauka. Summary.


Kitas medis tai yra Beržinių šeimos ( Betulaceae) alksnių genties ( Alnus ) labai dažnas Lietuvoje lapuotis tai juodalksnis ( Alnus glutinosa ). Šis medis yra atsparus oro teršalams vandens potvyniams, jo kamienas tiesus ilgas. Jo dauginimosi savybės yra labai geros jis atsikuria savaime Ir viena rimčiausiu priežasčių kodėl šita medį rinkausi laboratoriniam darbui kad jisai atsikuria iš nukirsto alksnio kelmo, tai yra didelė tikimybė, kad alksnis gali daugintis ir gyvašakniais ir gyvašakėmis. Juodalksnis auga augavietėse , kurios dažniausiai visiškai nepatrauklios žemdirbystei.

Darbo tikslas: Atlikti laboratorinį bandymą su paprastuoju uosiu ir juodalksniu, ištiriant ar jie gali daugintis vegatatyviškai gyvašaknėmis ir gyvašakėmis.

2.Atlikti laboratorinį tyrimą ir nustatyti, ar gali daugintis paprastasis uosis gyvašakėmis ir gyvašaknėmis.

3.Atlikti laboratorinį tyrimą ir nustatyti ar gali daugintis juodalksnis gyvašakėmis ir gyvašaknėmis.

1.1 Dekoratyvinių medžių ir vaisiakrūmių dauginimas vegatatyviškai ir jų dauginimo būdai

1.2.1 Parenkama gyvašakėms ir gyvašakniams augimo vieta ir substrato ruošimas

Laboratoriniu darbo metu, tai yra kovo 29 diena buvo atliekamas laboratorinis tyrimas ar gali daugintis paprastasis uosis (Fraxinus excelsior) ir juodalksnis (alnus glutinosa) iš gyvašakių ir gyvašaknių. Buvo surinkta paprastojo uosio ir juodalksnio gyvašakės ir gyvašakniai ir ruošiami laboratoriniam darbui. Buvo renkami jaunuolyno ,nes juos lengviau buvo galima pasiekti su incekatoriumi ir nukirpti jauna gyvašakę ,o gyvašaknius lengviau atsikasti ir nukirsti ir išsirauti ,bet buvo pasirenkami geresni medžiai, be jokių silpnumo požymių, be kenkėjų pažeidimų. Rinkimo vieta buvo Vaišvydavos miškuose ir paimtas juodalksnis, o uosis buvo surinktas iš uosyno kuriame buvo puolama grybinių ligų. Uosius ūglius dauginimui paruošė dėstytojas Vidmantas Verbyla ir pasiūlė pabandyti juos įšaknidinti. Tyrimo metu buvo naudojami įrankiai, tai: kastuvas, incekatorius, peilis, kirvukas.

Toliau laboratorijoje buvo gyvašakės sukarpomos iki 5 cm ilgio o kerpame juo įstrižai žemiau 0,5cm pumpuro. Apatiniu pjūviu gyvašakė iš substrato paims daugiau vandens, o mažesnė viršutinė žaizda greičiau užgis. Sudedamos į dėžutes padarant skylutes ir paverčiant 45 laipsnių kampu, o kiti ir taip pat buvo sudedami , bet galiukas kurios mes kišame i žeme buvo pamerktas i miltelius skatinančius šaknidijamasi (Chryzotop Green 0,25%).Buvo atidžiai perskaityta naudojimo instrukcija ir naudotos apsaugos priemonės guminės pirštinės.

O gyvašakniai buvo karpo 2-3 cm ilgiu ,kad tilptų į konteinerius juos sudėti. Taip pat darome, kai ir gyvašakėms vienus be skatinančių šaknidijimasi milteliu , o kitus su milteliais, bet šaknų gabaliukus abudu galus pamirkome i miltelius, kad geriau jie priliptų mes juos įsipylėme į kita indą truputuka ir šaknų galiukus sušlapindavome ir kišdavome nukirptas vietas į miltelius. Ir buvo surašomos etiketės kur su skatinančiu šaknų dauginimąsi milteliais ir be ir užrašome medžio pavadinimą .Konteinerio gylis 4,5 cm, o skersmuo 5 cm ir jame telpa 42 vienetai šaknų gabaliukų ir stiebų, bet mes stiebus su šaknim dėjome i atskirus konteinerius.

  • Microsoft Word 7361 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (7193 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raimonda
  • Medžių gyvašaknių ir gyvašakių šaknidijimosi tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Medžių gyvašaknių ir gyvašakių šaknidijimosi tyrimas. (2019 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/medziu-gyvasakniu-ir-gyvasakiu-saknidijimosi-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 14:33
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo