Megapolių Niujorko, Tokijo, ir Londono panašumai ir skirtumai


Įvadas. Megamiestai – globalios rizikos ir galimybių centrai. Politiškumas globaliame mieste. Tokijas. Niujorkas. Londonas. Trys megapolių tipai. Didieji vartotojai – didžiosios grėsmės. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: išanalizuoti skirtumus ir panašumus tarp megapolių Niujorko, Tokijo, ir Londono panašumus ir skirtumus.

Japonijos sostinė Tokijas, kuriame gyvena daugiau nei 33 mln. gyventojų, yra laikomas vienu brangiausių miestų pasaulyje. Tai geriausiai liudija žemės arba nekilnojamojo turto kainos, kurias net sunku įsivaizduoti esančias tokias. 2×2 cm žemės plotelis Tokijo centre kainuoja apie 20 000 litų. Žinant tai ir turint kišenėje kalkuliatorių, nesunku suskaičiuoti, jog 1 m² kaina – 1 000 000 litų.

Geografinė padėtis. Tokijas įsikūręs Tokijo įlankos pakrantėje, Honsiu salos pietryčiuose. Kiekvienas miesto aprašas yra netikslus, nes miestas nepaprastai greit keičiasi.

Istorija. 240 metrų aukščio Sunshine city dangoraižiai buvo aukščiausi pastatai , bet greit juos aplenkė naujos rotušės bokštai (jie yra 3m aukštesni). Tačiau dėl tektoninių drebėjimų, gaisrų, bombardavimų Tokijuje nėra jokio istorinio senamiesčio.,,Tokijas išaugo iš 1487 metais pastatytos Edo pilies”(Mašalaitis, 1998). Per 1867-1868 m. revoliuciją į Edą buvo perkelta imperatorių rezidencija ir miestas pavadintas Tokijo. T.Y. “Rytų sostinė”. Taigi po imperatoriaus Meidzio reformų japonai panoro atsiverti pasauliui ir sureikšmindami savo miesto geografinę padėtį, ėmė jį vadinti viso pasaulio Rytų sostine.

Iš XII amžiaus pabaigos turtuolių namų neliko nė pėdsako. Nėra išlikusios nė vienos parduotuvėlės iš tų laikų, kai Tokijas dar buvo vadinamas Edo, ir jame jau gyveno apie milijoną gyventojų. Viskas, kas sudegė ar sugriuvo, buvo perstatyta. 1923 m. įvyko didžiausias žemės drebėjimas. Jo metu žuvo 140 000 žmonių, sugriuvo apie 2/3 viso miesto – beveik visi reprezentaciniai pastatai ir 700 000 gyvenamųjų namų.Šį žemės drebėjimą galima palyginti su pragaru, kuris vyko kai 1945 amerikiečiai numetė bombas. Tada žuvo apie 80 000 žmonių.

Architektūra. Po kiekvienos katastrofos Tokijas būdavo atstatomas ir jei netapdavo gražesnis, tai bent jau kas kartą didesnis ir naujoviškesnis. Jis stengėsi būti vakarietiškas. Pavyzdžiui, Minatoku rajone buvo sumontuotas antras Eifelio bokštas, labai panašus į Paryžietiškąjį. Jo aukštis yra 333 m- 13 m aukštesnis už originalą. Iš dviejų apžvalgos terasų matyti gyvenamųjų rajonų kraštovaizdis, iki pat švento Fudži kalno papėdės. Tokijas yra keliolikos tankiai gyvenamų miestų junginys. Jame yra daugiau nei 1,5 milijono žemų medinių namelių.

Gyventojai. Niujorko mieste, kartu su jo priemiesčiais ir apylinkėmis gyvena apie 22 milijonai gyventojų.

1626 m. iš Vokietijos kilęs, Olandijoje tarnavęs Peteris Minneuvitas už 24 dolerius iš Manhattano indėnų nupirko Manhatano salą ir pavadino ją Naujuoju Amsterdamu. Indėnų kelias, kertantis salą, iki šių laikų pagrindinė arterija nuo Niujorko iki Brodvėjaus. Po 10 metų Long Ailende (Long Island) buvo įkurta kita gyvenvietė, pavadinta Beukelenu (dabartinis Bruklinas). Nuo pat pradžių Hudsono deltos gyvenvietėse gyveno žmonių iš daugelio kraštų. 1643 m. vienuolis Isaakas Joquesas Naujajame Amsterdame suskaičiavo 18 skirtingų kalbų. Miestas neprarado nieko iš savo kosmopolitiškos atmosferos net po britų pripažinimo ir jo pervadinimo Niujorku.

  • Microsoft Word 134 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4461 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Megapolių Niujorko, Tokijo, ir Londono panašumai ir skirtumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Megapolių Niujorko, Tokijo, ir Londono panašumai ir skirtumai. (2019 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/megapoliu-niujorko-tokijo-ir-londono-panasumai-ir-skirtumai.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 06:23
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema