Megztinio antrinis panaudojimas


Įvadas. Megztinio gaminio būvio ciklas. Antrinio gaminio būvio ciklas. Antrinio gaminio techninis eskizas. Antrinio gaminio įgyvendinimo etapai. Modelių analogų apžvalga ir analizė. Darbo apibendinimas. Literatūros sąrašas.


Europoje apie 7 % buitinių atliekų yra tekstilinės kilmės. Jungtinėse Amerikos Valstijose per metus išmetama apie 2 milijonai tonų panaudotų kilimų ir tiek pat įvairių sunešiotų drabužių. Pasaulyje intensyviai dirbama, siekiant paversti šias atliekas naudingais produktais. Kuo daugiau tekstilės gaminių stengiamasi perdirbti [2].

Projekte paanalizuotas megztinio gaminio būvio ciklas ir aplinkos tarša kiekvienoje gamybos ir vartojimo grandinės dalyje su kuo susiduria kiekviena tekstilės ir aprangos gamybos įmonė. Taip pat aptartos antrinio gaminio ekologinio projektavimo nuostatos. Atlikta naujo gaminio asortimento mados krypties apžvalga bei išskirti naujojo gaminio ypatumai.

Projekto tikslas – parengti antrinio gaminio, t.y. panaudojus seną megztinį, projektą, ir pagal šį projektą gaminį pagaminti.

Megzti gaminiai yra labai populiarūs ir madingi ne tik šaltuoju metu, bet ir vasarą. Tokių gaminių nuperkama pakankamai daug. Megztinių kiekvienas turime ne po vieną. Jei jis megztas iš sintetinių ar mišrių pluoštų, tai dėvėsis ilgiau. Gaminiai iš sintetinių pluoštų degraduoja lėtai, pasižymi gaminių irimo produktų kenksmingumu. Natūralių pluoštų gaminiai iš vilnos, medvilnės dėvisi greičiau, be to patekę į aplinką greičiau suyra. Laikui bėgant vilnonis gaminys turi savybę plonėti. Šis pluoštas nėra atsparus šarmams, balikliams, karščiui ir saulės spinduliams. Gaminiai iš mišraus pluošto atsparesni aplinkos poveikiui, dėvėsi ilgiau, tačiau patekę į atliekas labiau teršia aplinką. Jie gana atsparūs išoriniams veiksniams ir natūraliai sensta lėtai [4].

Pasirinkome gaminį – megztinį, dėvėtą 10 metų. Pirktas todėl, kad tuo metu buvo madingas. Jo sudėtis: 50% vilna ir 50% akrilanas. Megztinio priežiūros etiketė: neskalbiamas, tik sausas valymas (normaliame režime galima naudoti visus tirpiklius, įskaitant ir perchloriteleną, išskyrus trichloritileną), negalima balinti, džiovinti elektriniu džiovintuvu, negalima lyginti. Gaminys išlikęs pakankamai geros išvaizdos ir kokybės.

Mūsų pasirinktas gaminys – megztinis kol buvo pagamintas perėjo visus gamybos ir vartojimo ciklus, pavaizduotus 1 paveiksle.

Dėl žaliavų ir gaminių transportavimo, tekstilės pramonei būdingas ir didelis energijos poreikis, kas prisideda prie aplinkos taršos didinimo, o išmesti gaminiai ilgai pūva, sukeldami neigiamus klimato pokyčius.

  • Technologijos Projektas
  • Microsoft Word 1792 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2122 žodžiai)
  • Loreta
  • Megztinio antrinis panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Megztinio antrinis panaudojimas. (2016 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/megztinio-antrinis-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:40
×