Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė Pagrįskite arba paneikite šį teiginį remdamiesi V. Mykolaičio - Putino, Vaižganto kūriniais


Meilė gali būti ir kančia , ir stiprybė. pagrįskite arba paneikite šį teiginį remdamiesi. mykolaičio putino , vaižganto kūriniais. KALBĖJIMO PLANAS Įžanga Pagrindinė mintis Meilė gali būti ir kančia , ir stiprybė.


Apibendrindama noriu pasakyti, kad žmogus ypatingas tuo, kad savo gyvenimo neįsivaizduoja be meilės. Tiesa, meilė gali suteikti daug kančių dėl neišsipildžiusių svajonių, lūkesčių, susiklosčiusių aplinkybių, tačiau ji pagrindinė būties atspara, suteikianti žmonėms dvasios stiprybės, noro keistis, kurti, pagaliau gyventi prisiminimais, kurie nuramina ar padeda pakilti iš nuopolio.

1. Žmogus –būtybė, negalinti patirti pilnatvės be santykio su kitu žmogumi. Gebėjimas bendrauti ir mylėti – esminiai žmogiškumo kriterijai.

a) V. Mykolaičio –Putino romano ,,Altorių šešely’’ pagrindinį veikėją - kunigą Liudą Vasarį išskirtinė padėtis visuomenėje riboja jo galimybę ieškoti ryšio su kitais.

a) Apysakoje “ Dėdės ir dėdienės” Vaižgantas parodo sodžiaus žmogaus širdies švelnumą, būdo gerumą ir nelaimingą meilę.

c) Mykoliuko meilė Severiutei skausminga, be ateities. Matome paveikslą žmogaus, kuris gyvena vienas, tačiau jau seniai patirto jausmo – meilės – prisiminimas jam suteikia dvasios stiprybės ir ramybės.

d) Meilės potyris reikšmingas ir Severiutei, tačiau ji turi stiprų šeimos jausmą ir žino, kad Mykoliukas, būdamas tik “dėdė”, neturi savo kampo ir negalės suteikti jai prieglobsčio. Šis jausmas ją lydi visą gyvenimą ir padeda pakilti iš nuopolio ir meilę bei paguodą atrasti maldoje.

Išvada : Taigi, meilė gali suteikti žmogui jėgų ir tikėjimo ilgą laiką. Tai gali tapti gyvenimo pagrindu, teikti prasmės nepriklausomai nuo kitų aplinkybių.

Pabaiga. Žmogus ypatingas tuo, kad savo gyvenimo neįsivaizduoja be meilės. Tiesa, meilė gali suteikti daug kančių dėl neišsipildžiusių svajonių, lūkesčių, susiklosčiusių aplinkybių, tačiau ji pagrindinė būties atspara, suteikianti žmonėms dvasios stiprybės, noro keistis, kurti, pagaliau gyventi prisiminimais, kurie nuramina ar padeda pakilti iš nuopolio.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (981 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Donatas
  • Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė Pagrįskite arba paneikite šį teiginį remdamiesi V. Mykolaičio - Putino, Vaižganto kūriniais
    10 - 1 balsai (-ų)
Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė Pagrįskite arba paneikite šį teiginį remdamiesi V. Mykolaičio - Putino, Vaižganto kūriniais . (2017 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-gali-buti-ir-kancia-ir-stiprybe-pagriskite-arba-paneikite-si-teigini-remdamiesi-v-mykolaicio-putino-vaizganto-kuriniais.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 18:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo