Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė


Meilė gali būtu ir kančia, ir stiprybė. Juozo Tumo – Vaižganto. Antano Škėmos. Juozo Apučio.


Meilė yra vienas svarbiausių jausmų žmogaus gyvenime. Kiekvienas žmogus nors kartą yra pajutęs šį jausmą, kuris yra neapsakomai unikalus. Todėl dauguma, šį jausmą apibūdina labai savotiškai. Vieni teigia, jog meilė yra ryški, kupina gražiausių sielos garsų, kurie formuoja asmenybę. Tačiau kiti teigia, jog meilė yra nesibaigianti kančia, kai jos negali prisileisti, kuri vis primena nuoskaudas. Bet kuriuo atveju, ši meilė suvokiama teisingai, nes meilė yra dvilypė – meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė. O tai mėginsiu įrodyti būtent šiame kalbėjime, remiantis tokiais kūriniais, kaip Juozo Tumo – Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“, Antano Škėmos „Balta drobulė“ bei Juozo Apučio „Vieniša sodyba“.

Lietuvių literatūroje meilė parodoma dvilypė - meilė gali būti ir kančia ir stiprybė viename. Pirmiausia norečiau irodyti, kad meilė yra kančia, kuri pririša žmogų, kadangi “sudaro pusę jo sielos”, priverčia kentėti, kai negali meilės prileisti prie savosios širdies. Vienas žymiausių XX a. lietuvių rašytojų, novatorius bei kunigas Juozas Tumas - Vaižgantas savo novėleje “Dėdės ir dėdienės” aprašė nelaimingos meilės kančią, pagrindinio veikėjo Mykoliuko paveikslu. Žmogus negali gyventi be meilės, Mykoliukas jaučiasi vienišas ir liūdnas, nes neturi moters. Vieną kartą grįžes po bažnyčios, atsirėmes į tvorą pradėjo stebėti savo pasaulį ir aiškiai pamatė save būsima ateityje: vieniša, visiškai nieko neturinti. Jis nori iškeliauti, bet supranta, kad jį stabdo Severiūtė, be kurios gyvenimas, ne gyvenimas, kadangi “ji sudaro pusę jo sielos”.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (998 žodžiai)
  • Mokykla
  • Linas
  • Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Meilė gali būti ir kančia, ir stiprybė. (2020 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-gali-buti-ir-kancia-ir-stiprybe.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 16:19
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo