Meilė gimtajam kraštui Homero poemoje „Odisėja“


Meilė gimtajam kraštui Homero poemoje „ Odisėja “. Naudota literatūra.


Pirmojo Europos poeto, aklo dainiaus, išmintingojo Homero poema „Odisėja“ yra ne tik žinomiausias kūrinys apie Trojos karą, nuotykius bet ir apie gimtojo krašto svarbą. Ši svarba išryškėja tada, kai pagrindinis kūrinio veikėjas Odisėjas, grįždamas iš Trojos karo susiduria su didžiausiais sunkumais, bandydamas pasiekti Itakę ir grįžti pas mylimąją žmoną Penelopę. Tad galima drąsiai sakyti, kad kūrinys akcentuoja meilės gimtajam kraštui aspektą. Taigi šioje kalboje remsiuosi dainiaus Homero poema „Odisėja“ ir aptarsiu, kaip šiame kūrinyje reiškiasi Odisėjo meilė gimtajam kraštui – Itakei.

Meilė gimtajam kraštui kūrinyje „Odisėja“ atsiskleidžia paties Odisėjo bandymais laimėti karą ir apginti graikų, kaip stiprios tautos, įvaizdį. Dešimt metų trukęs karas buvo vienas pagrindinių ir graikų mitologijos, ir kūrinio „Odisėja“ aspektų. Odisėjas Trojos kare buvo akivaizdus lyderis ir didvyris. Odisėjas visa širdimi troško pagaliau užbaigti šį karą ir užkariauti trojėnus. Iš pradžių tai daryti sekėsi sunkiai, ilgai trukęs karas atėmė ne tik daug karių, bet ir daug noro bei pastangų pagaliau užkariauti trojėnus ir juos parblokšti, įrodant graikų didybę ir galybę.

Meilė homero poemoje gimtajam kraštui taip pat atsiskleidžia per Odisėjo nesėkmingus, ilgus, tačiau prasmingus išbandymus, bandant pasiekti Itakę.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (812 žodžiai)
  • Mokykla
  • Toma
  • Meilė gimtajam kraštui Homero poemoje „Odisėja“
    10 - 1 balsai (-ų)
Meilė gimtajam kraštui Homero poemoje „Odisėja“. (2019 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-gimtajam-krastui-homero-poemoje-odiseja.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 21:35
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema