Meilė ir neapykanta filosofijoje


Referatas apie neapykanta. Pavydas ir neapykanta. Priesingai neapykanta. Benediktas spinoza visiskai meiles. Kierkegardo filosofijoje..

Meilė ir neapykanta filosofijoje. Kokybiškas rašinys. Meilė ir neapykanta filosofijoje. Meilės samprata pagal erichą fromą. Meilės samprata pagal francį bekoną. Meilės ir neapykantos samprata pagal maksą šėlerį. Dvasinė asmens meilė. Psichinė individualaus “aš” meilė. Vitalinė (aistringoji) meilė. Neapykantos samprata pagal liucijų anėjų seneką. Neapykantos samprata pagal plutarchą. Neapykantos samprata pagal benediktą spinozą. Kiti filosofai apie meilę ir neapykantą.

Olandų filosofas Benediktas Spinoza (1632-1677) labai smulkiai gvildena neapykantos temą pateikdamas teiginius ir juos įrodynėdamas. Sudėtinga būtų ką nors praleisti ar pridurti, kai jau kazkas yra logiškai įrodyta. Tiesioj jo teiginiai yra tokie:

1teiginys: jeigu kas pradėjo neapkęsti mylimo objekto ir meilė visiškai išnyksta, tai dėl tos pačios priežasties neapkęs jo labiau negu tada, jeigu nebūtų mylėjęs, ir juo labiau, juo stipresnė buvo ankstesnė jo meilė.

2teiginys: jeigu kas įsivaizduoja, kad jo kas nors nekenčia, ir mano, jog jis pats nedavė jokio preteksto jo neapkęsti, tai jis taip pat jo neapkęs.

3teiginys: neapykantą sustiprina abipusė neapykanta ir, priešingai, gali sunaikinti meilė.

4teiginys: nugalėta meilės, neapykanta virsta meile, ir vien dėl to ta meilė bus stipresnė negu tada, jeigu prieš ją nebūtų buvę neapykantos.

5teiginys: tas, kuris gyvena vadovaudamasis protu, siekia, kiek tai įmanoma, kitam už jo neapykantą, pyktį, panieką ir t.t. atsilyginti, priešingai, meile ir didžiadvasiškumu.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (3050 žodžiai)
  • Universitetas
  • Fruitella
  • Meilė ir neapykanta filosofijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilė ir neapykanta filosofijoje. (2013 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-ir-neapykanta-filosofijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 18:55
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo