Meilė lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė


Dažniausiai literatūroje kalbama apie meilę . Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais pasvarstykite, kokia meilės samprata dažniausia lietuvių literatūroje.

Meiles samprata lietuvių literatūroje.


Skaitydama lietuvių literatūrą, taip pat dažniausiai pastebiu šią tendenciją: meilė susipina su skausmu ir virsta tragizmu , verčiančiu kentėti pagrindinius veikėjus. Ši meilės samprata dominuoja Antano Vaičiulaičio romane „Valentina“. Antanas labiausiai reikiamu metu atstūmė Valentiną , kuriai jis buvo paskutinis prieglobstis. Nusprendžiau paklausti draugės, charakteriu panašios į pagrindinę knygos heroję, kaip ji supranta meilę ir šių laikų Valentina man atsakė: „Mylėti tikriausiai reiškia turėti savo angelą sargą žemėje šalia savęs...“ Iš tiesų , ši paprasta ir natūrali mintis paako kur kas daugiau nei filosofų , Sfinkso mįslės. Romane „Valentina“ Antanas tikrai nebuvo angelu sargu, bet ir netiesiogiai pražudė savo mylimąją. Ne veltui sakoma , kad meilė- ištisa gyvenimo istorija moters gyvenime ir tik epizodas vyro gyvenime. Taigi, ne be reikalo rašoma, kad Antanas mylėjo Valentiną.

Dar vienas rašytojas , supratęs meilę kaip kančią –Justinas Marcinkevičius. Savo dramoje „Mindaugas“ rašydamas apie meilės trikampį, kuris pareikalavo žmogaus gyvybės. Dramoje Mindaugas apgavo su draugą , įsimylėdamas ir pasisavindamas jo žmoną Mortą. Tačiau po Vismanto, Mortos vyro , mirties moteris nebegali džiaugtis gyvenimu , kaltindama save dėl vyro mirties, tuo pačiu skaudindama ir Mindaugą, nes ji nebegali mylėti būsimojo Karaliaus.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (758 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Meilė lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilė lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė. (2015 m. Liepos 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-lietuviu-literaturoje-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 13:38
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo