Meilė Lietuviu literatūroje


Meilės tema lietuvių literatūroje. Kuriniai apie meile. Meile tevynei lietuviu literaturoje. Meile lietuviu literaturoje rasinys. Tevynes meile lietuviu literaturoje. Meilės samprata lietuvių literatūroje. Meile lietuviu kulturoje. Meiles tema literaturoje. Meile literaturoje. Asmenines laimes paieskos lietuviu literaturoje.

Nuo seniausių laikų žmogus stengiasi perprasti meilės, suteikiančios jam šviesų džiaugsmą ir begalines kančias, paslaptis, mėgina įžvelgti jos esmę. Žmonijos patirtis teigia, kad meilė, intymus ir stiprus prisirišimo, atsidavimo kitam asmeniui, visuomenei ar įdėjai jausmas. Kaip justino. Marcinkevičiaus eilėraštyje. „prisipažinimas“ rašoma „pakrikštytas ne vandeniu, o meile,esu čionai mylėti. Ir žinau,kad žemėje nėra daugiau ką veikti. “ tarsi apibendrina šio jausmo esmę. Meilė yra būtis, gyvenimo prasmė. Lietuvių literatūroje meilės samprata įvairiapusė. Vieniems ji asocijuojasi su ypatingu jausmu gamtai, tėvynei kaip (maironio, s. Nėries poezijoje), didžiausia ir galingiausia jėga, nuspalvinta tiek juodomis, tiek baltomis spalvomis (i. Šeiniaus „kuprelis“, j. Biliūnas „liūdna pasaka“), dar kiti rašytojai vaizduodami meilę pabrėžia individualumo ir asmeninės laisvės, pasirinkimo svarbą ,kaip pavyzdį norėčiau pateikti vinco mykolaičio putino „altorių šešėly“. Taigi šiandien norėčiau aptarti minėtų autorių meilės istorijas.

Kaip justino. Marcinkevičiaus eilėraštyje. prisipažinimas rašoma pakrikštytas ne vandeniu, o meile,esu čionai mylėti. tarsi apibendrina šio jausmo esmę. Meilė yra būtis, gyvenimo prasmė. Šeiniaus kuprelis , j. Biliūnas liūdna pasaka ), dar kiti rašytojai vaizduodami meilę pabrėžia individualumo ir asmeninės laisvės, pasirinkimo svarbą ,kaip pavyzdį norėčiau pateikti vinco mykolaičio putino altorių šešėly .

Visų pirma –antano vaičiulaičio romane valentina meilė suprantama kaip nuolatinis prieštaravimas tarp idealo ir realybės. Pagrindinei veikėjai valentinai artima gamta ir idealistinis požiūris į gyvenimą , jai ypač svarbu jausti sielos ramybę, pasitenkinimą, pilnatvę, trokšta , jog visiems būtų gera, yra pasirengusi aukotis dėl kitų. Antanas –savo pažiūromis kitoks nei valentina. Jis neturi ir nejaučia stipraus ryšio su gamta , jis jautriai reaguoja į smulkmenas, bendrauja pagal susikurtas elgesio taisykles, o iš valentinos reikalauja ir natūralumo, ir idealumo vienu. Ateitis sugriaunama abiems pasirenkant savo idealus : antanui - vyrišką orumą, savo elgesio taisykles , valentinai –auką. Abu šie herojai romane galėjo susikurti laimingą ateitį, bet būdami labiau skirtingi nei panašūs kiekvieną kartą susitikę vis labiau tolo vienas nuo kito. Tik pasilikę prie savų idealų suvokia nelaimingos meilės skausmą. Taigi tai kūrinys apie meilę, apie jos viltis ir slenksčius, apie tas neįžvelgiamas galias, kurios ardo gyvenimo harmoniją, pražudo gražiausius jausmus ir priartina mirtį. Pagrindinei veikėjai valentinai artima gamta ir idealistinis požiūris į.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (637 žodžiai)
  • Mokykla
  • Joana
  • Meilė Lietuviu literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Meilė Lietuviu literatūroje. (2011 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 21:10
×
143 mokytojai prisijungę atsako į klausimus