Meilė literatūroje remiantis konkrečiais pavyzdžiais


Meiles tema lietuviu literaturoje. Meile lietuviu literaturoje. Kaip apie meilę kalbama lietuvių kultūroje. Kaip apie meilę kalbama lietuvių literatūroje. Meiles tema literaturoje. Meile lietuviu literaturoje rasinys. Kaip apie meile kalbama lietuviu kulturoje rasinys. Kaip apie meile kalbama lietuviu literaturoje rasinys. Meilė kelia ir gramzdina. Meilės tema lietuvių literatūroje rašinys.

Dažnai literatūroje kalbama apie meilę. Remdamiesi konkrečiais kūriniais pasvarstykite, kokia meilės samprata dažniausia lietuvių literatūroje. Meilė – amžina tema , kuri atsispindi visų tautų kūryboje. Lietuvių tauta pirmiausia apie meilę prakalbo tautosakoje. Pasakose karalaitis įsimyli paprastą,nekilmingą, tačiau dorą, visų skriaudžiamą našlaitę, dainose mergelė svajoja apie bernelį artojėlį.

Meilė – amžina tema , kuri atsispindi visų tautų kūryboje. Meilė visagalė – jai nesvarbu, ar gražus, ar kuprotas, ar turtingas, ar elgeta. Ir nors tautosakoje esama ir kitokios meilės –meilė tėvynei, gimtajai žemei, motinos meilė vaikui – vis dėlto dažniausiai kalbama apie tyrą, nesavanaudišką vyro ir moters meilę. Tokia meilės samprata dažniausia ir Lietuvių literatūroje. Deja, dėl susiklosčiusių istorinių aplinkybių ar dėl nepalankaus aplinkinių požiūrio, nusistovėjusių tradicijų tokia meilė dažniausiai nelaiminga.

Jauną žmogų meilė aplanko nelauktai, netikėtai. Ji gali užvaldyti ir tą, kurį gamta ir likimas nuskriaudė, padarė negražų. Žmonės atstumia kitaip atrodančius, neišvaizdžius, bet jie moka mylėti karštai ir besąlygiškai. Lietuvių literatūroje meilės istorija atskleidžiama igno šeiniaus romane kuprelis . Negražus, kuprotas, tačiau tyros sielos vargonininkas olesis pamato bažnyčioje žavią merginą gundę, kurią įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Jam pavyksta ją prisikviesti į bažnyčios chorą ir artimiau susipažinti. Gundė olesiui buvo tarsi dievaitė. Jai jis grodavo, pamiršęs savo negalią, apie ją nuolat svajodavo, kai su juo buvo gundė, viskas aplinkui nušvisdavo kitom spalvom. Suvokdamas realybę olesis nedrįso gundei pirmas prabilti apie bendros ateities svajones. Atrodė, kad gundė atsiliepia į jo meilę ir kad jai nesvarbu, ką galvoja kiti. Tačiau gundės tėvų praktiškas požiūris, apkalbos, pasklidusios po miestelį sudrumsčia šių dviejų žmonių meilę. Gundė neištveria tėvų priekaištų, netgi mušimo dėl meilės kitokiam, kuprotam.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (771 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evaldas
  • Meilė literatūroje remiantis konkrečiais pavyzdžiais
    8 - 1 balsai (-ų)
Meilė literatūroje remiantis konkrečiais pavyzdžiais. (2011 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-literaturoje-remiantis-konkreciais-pavyzdziais.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 22:03
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!