Meilė Tėvynei lietuvių literatūroje kalbėjimas


Meilė Tėvynei lietuvių literatūroje Kalbėjimas. (V. Kudirka, S. Nėris, Maironis).

Kalbėjimo planas. Naudoti literatūros šaltiniai.


Meilė Tėvynei lietuvių literatūroje yra viena svarbiausių ir labiausiai plėtojamų temų. Apie tai rašė labai daug lietuvių rašytojų. Meilė tėvynei buvo išsakoma įvairiai. Ji atsiskleisdavo atsigręžimu į savo tautinį identitetą, romantiniu požiūriu į savąją tėvynę bei kovojimu už jos laisvę. Taip meilę gimtinei aprašė V. Kudirka kūrinyje „Tautiška giesmė”, Maironis daug įtakos visuomenei turėjusiuose eilėraščiuose, S. Nėris, neslėpusi meilės tėvynei savo kūriniuose. Savo ištikimybę ir meilę Tėvynei rodė ir A. Škėma. Taigi, meilė tėvynei literatūroje yra atskleidžiama gana įvairiai, būtent todėl, remdamasi populiariausiais rašytojais bei jų kūryba, kiekvieną iš tokių meilės tėvynei formų atskleisiu ir aptarsiu, kokia gi meilė tėvynei yra vaizduojama lietuvių literatūroje?

Meilė tėvynei lietuvių literatūroje vaizduojama kaip visiška pagarba, paaukojant asmeninę laimę ir priimant įsipareigojimą rūpintis Lietuvos ir pačių lietuvių gerove. Būtent apie tokią meilė tėvynei laikraštyje „Varpas“ 1898 m. rašė XIX a. vidurio – XIX a. pabaigos Lietuvos gydytojas, prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, varpininkas, laikraščio „Varpas“ redaktorius Vincas Kudirka iki dabar visiems svarbią giesmę pavadinimu „Tautiška giesmė”. Visa esybe jis išliko susijęs su savos tautos gyvastimi net pamiršdamas save... 1899 m.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1340 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Matas
  • Meilė Tėvynei lietuvių literatūroje kalbėjimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Meilė Tėvynei lietuvių literatūroje kalbėjimas. (2017 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/meile-tevynei-lietuviu-literaturoje-kalbejimas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 16 d. 13:49
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema