Meilės dvylipumas lietuvių literatūroje


Meilės dvilypumas Vinco Mykolaičio - Putino romane „ Altorių šešėly “ ir Mariaus Katilišio „ Miškais ateina ruduo “. Kalbos planas Įžanga. Kuo rėmiausi , kai rašiau kalbą.


Kokia graži ir prasminga yra meilė, lietuvių literatūroje kalbėta tikrai nemažai. Šiam jausmui apibūdinti tiko įvairiausių žanrų kūriniai, jis vaizduotas skirtingo laikmečio ir kiekvieno autoriaus individualios patirties fone. Šiandien apie tokius meilę vaizduojančius kūrinius būtent ir norėčiau pamąstyti – Vinco Mykolaičio-Putino romaną „Altorių šešėly“ bei Mariaus Katiliškio kūrinį „Miškais ateina ruduo“. Įdomu paanalizuoti, kaip vaizduojama meilė šiuose kūriniuose ir kaip skleidžiasi šio jausmo dvilypumas.

Meilę kaip gaivališkai stiprią jėgą savo romane meistriškai vaizdavo vienas žymiausių lietuvių rašytojų – Albinas Marius Vaitkus, arba Marius Katiliškis (1914-1980). Savo garsiausius kūrinius, tokius kaip „Užuovėja“, „Išėjusiems negrįžti“, „Miškais ateina ruduo“ jis parašė jau būdamas toli nuo Lietuvos, po sunkaus darbo Čikagos plieno gamykloje. Būtent pastarajame romane „Miškais ateina ruduo“ atveriama ne tik plati lietuviško kaimo vaizdų panorama, bet pavaizduojamas žmogaus likimas toje gamtoje. Tačiau šalia gamtos žmogaus likimą kuria ir kita šio teksto stichija – meilė. Šis jausmas – tai ne tik, kaip įprasta, dviejų žmonių gyvenimo ir buvimo kartu aprašymas. Romane dalyvauja net keturi teksto veikėjai, atsidūrę atsitiktinumų ir nenuspėjamo likimo pinklėse. Pagrindinis romano veikėjas Tilius, besiblaškydamas tarp dviejų moterų, iš esmės vaizduojamas kaip nieko nežinantis, negalintis sau patarti.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1177 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neringa
  • Meilės dvylipumas lietuvių literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Meilės dvylipumas lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-dvylipumas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:13
×