Meilės galia lietuvių literatūroje (M. Katiliškis, Putinas, V. Krėvė-Mickevičius, Vaižgantas)


Meilės galia lietuvių literatūroje (M. Katiliškis, Putinas, V. Krėvė-Mickevičius, Vaižgantas).


Meilė literatūroje dažnai yra apibūdinama kaip tyriausias ir kilniausias patiriamas jausmas, kuris yra toks stiprus, kad net geba keisti žmogaus gyvenimą. Toks šio jausmo vaizdavimas būdingas ne vieno laikotarpio literatūros tradicijai, net Šventajame Rašte, tiksliau vienoje iš jo knygų – „Giesmių giesmė“, meilė vaizduojama kaip aukščiausias du individus, taip pat ir individą ir Dievą, jungiantis jausmas. Šioje knygoje meilė savo dvasiniu poveikiu laikoma išskirtinai dievišku jausmu. Tačiau XX amžiaus lietuvių prozininkai – Juozas Tumas – Vaižgantas ir Marius Katiliškis – savo kūryboje vaizdavo likimo ir instinktų nulemtą meilę, kuri pasireiškia kūniškojo potraukio stiprumu, kuris atvirkščiai nei kilnus, dieviškas jausmas, žmogų veikia destruktyviai ir netgi naikinančiai.

Neoromantiko Juozo Tumo Vaižganto apysakoje „Nebylys“ meilė tampa žmogžudystės priežastimi. Šiame kūrinyje vaizduojama dviejų kaimynų – Jono Butkio ir Kazio Šnervos – bičiulystė, kuri perauga į neapykantą ir temdantį keršto troškimą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (620 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aistė
  • Meilės galia lietuvių literatūroje (M. Katiliškis, Putinas, V. Krėvė-Mickevičius, Vaižgantas)
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilės galia lietuvių literatūroje (M. Katiliškis, Putinas, V. Krėvė-Mickevičius, Vaižgantas). (2017 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-galia-lietuviu-literaturoje-m-katiliskis-putinas-v-kreve-mickevicius-vaizgantas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 09:22
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo