Meilės jausmas


Meiles sudetis. Ar meile tai jausmas rasinys. Referatas apie meile. Meile referatas. Ar meile tai jausmas. Referatai apie meile. Meiles jiausmas referatas. Rasinys apie meile, meiles jausma. Meile yra tauriausias jausmas. Mylejimo jausmas.

Įvadas. Meilės samprata ir jos poreikis. Meilės sudėtis. Meilės rūšys. Meilės patyrimas. Išvados. Literatūra. „meilė – tai deimantas, kurio net karaliai negali nupirkti, ji – visas pasaulis, nors ją gali apkabinti abiem rankom. “ m. Jokajus. Didžiausia laimė gyvenime – mylėti ir būti mylimam. Meilė – tai jausmas, kuris yra individualus kiekvienam, kiekvienas ją savaip suvokia, jaučia ir perpranta, jai sunku rasti apibrėžimą, ji daug ką apima ir, atrodo, viso gyvenimo neužtektų jai suprasti ir perteikti, paaiškinti kitiems. „ar meilė yra menas? Jei taip, tai jai reikia žinių ir pastangų. O gal meilė tik malonus jausmas, kurį mums dovanoja atsitiktinumas? “ štai kokį klausimą uždavė garsus filosofas erich fromm savo knygoje „menas mylėti“. Ir iš tikrųjų, niekas negalvoja, kad meilė – menas. Menas, o ne instinktas. Menas, kuris reikalauja labai daug pastangų. Bet kai tai supranti, iškyla kitas klausimas: ar mylėti galima išmokti? Žmonės galvoja, kad mylėti yra paprasta, tik sunku rasti tinkamą objektą savo meilei išreikšti. Daugelio meilės suvokimas yra neteisingas ir iškreiptas, jie meilės uždavinį pirmiausia suvokia, kaip tapti mylimam, o ne mylinčiam. „individualioje meilėje negalima patirti pasitenkinimo be gebėjimo mylėti artimą, be tikro kuklumo, drąsos, tikėjimo, disciplinos“,-teigia erich fromm. Meilės reikia mokytis, jai bręsti, mylėti, o ne tik būti mylimam.

meilė – tai deimantas, kurio net karaliai negali nupirkti, ji – visas pasaulis, nors ją gali apkabinti abiem rankom. m. Jokajus.

Didžiausia laimė gyvenime – mylėti ir būti mylimam.

ar meilė yra menas? Jei taip, tai jai reikia žinių ir pastangų. O gal meilė tik malonus jausmas, kurį mums dovanoja atsitiktinumas? štai kokį klausimą uždavė garsus filosofas erich fromm savo knygoje menas mylėti . Menas, o ne instinktas. Bet kai žmonės galvoja, kad mylėti yra paprasta, tik sunku rasti tinkamą objektą savo meilei išreikšti. individualioje meilėje negalima patirti pasitenkinimo be gebėjimo mylėti artimą, be tikro kuklumo, drąsos, tikėjimo, disciplinos ,-teigia erich fromm.

Mūsų visuomenėje vyrauja požiūris, kad nieko nėra lengviau už meilę, nors susimąstę pastebėsime, kad tai visiškai priešingas reiškinys. Kyla didelė abejonė, ar atrastumėme kitą sritį, kitą veiklą, kuri būtų pradedama su tokiomis viltimis ir lūkesčiais, ir kuri taip dažnai žlugtų, sugriūtų kaip meilė. Jei tai būtų bet kuri kita sritis, žmonėms būtų lengviau suvokti savo nesėkmių priežastis, mokytis iš klaidų, elgtis tinkamai arba iš viso atisakyti šios veiklos, bet juk argi galima atsisakyti meilės. Tačiau mūsų suvokimas apie meilę žymiai skiriasi nuo ankstesnių kartų žmonių, kurie ją vertindavo ir suvokdavo kitaip. Tai, ką šiuolaikinis žmogus dažniausiai laiko meilės jausmu, iš esmės yra populiarumo ir seksualinio potraukio mišinys. Vieni ieško tinkamo žmogaus, galvodami tik apie tai, kaip jiems būtų gerai, kiti laukia romantinės meilės , asmeninio jos išgyvenimo. Svarbiausia, ko žmogus nuolat laukia iš meilės – tai atsikratyti nepakeliamo vienatvės jausmo, o juk meilės reikia siekti tik dėl jos pačios. Šiais laikais žmogus dažnai klysta dėl laisvės ir ekonomikos poveikio. Jo laimė sudaryta iš malonumų patirties, charakteris priklauso nuo mainų ir gavimo, prekybos ir vartojimo, tai atsiliepia ir meilėje. Į meilę, draugystę ir kitus jausmus vis dažniau kišasi naudos ieškojimas, egoizmas, savanaudiškumas, meilė tampa naudingu daiktu, o tai reiškia, kad ji tampa netikra.

Erich fromm knygoje menas mylėti skatina skirti eilinį ir pradinį įsimylėjimo išgyvenimą ir pastovią buvimo meilėje būseną. Meilė, anot jo, yra vienybės siekimas, kurio momentas tampa vienu iš pačių nuostabiausių ir labiausiai jaudinančių gyvenimo įvykių . Šiandien egzistuoja du klaidingi meilės suvokimai: tai meilė kaip seksualinis pasitenkinimas ir meilė kaip gelbėjimasis nuo vienatvės.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1677 žodžiai)
  • S
  • Meilės jausmas
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilės jausmas. (2011 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-jausmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:14
×