Meilės patirtys lietuvių literatūroje


Meilės vaizdavimas lietuvių literatūroje. V. Mykolaitis Putinas, Vincas Krėvė, Marius Katiliškis.


Pasak airių poeto, dramaturgo Oskaro Vaildo, meilė – tai didžiausia paslaptis, kurios ieškojo visi pasaulio išminčiai. Meilė – niūrų žmogaus pasaulį gražiausiomis spalvomis užpildantis jausmas. Meilė gali būti įvairiapusė – mylėti galima šeimą, draugus, tėvynę. Kai kurie autoriai, pavyzdžiui: Salomėja Nėris, Maironis, Vincas Krėvė, aktualizavo meilės tėvynei temą. Vis dėlto, literatūroje dažniausia – tyra ir nesavanaudiška moters ir vyro meilė. Tai – kiekvienam žmogui artima tema. Meilė įvairiapusė – dažniausiai ji džiugina, tačiau geba ir skaudinti ar net sugriauti gyvenimą. Kokios meilės patirtys aplanko individą ir kaip jos keičia jo pasaulį? Kokį vaidmenį apskritai meilė atlieka žmogaus gyvenime? Argumentuojant bus remiamasi Vinco Mykolaičio-Putino, Vinco Krėvės bei Mariaus Katiliškio kūryba.

Lietuvių literatūroje vaizduojama ir gaivališka meilės pusė. Tai atsiskleidžia rašytojo Mariaus Katiliškio romane ,,Miškais ateina ruduo‘‘. Šis kūrinys laikomas meniškiausiu M.Katiliškio kūryboje, netgi esama nuomonių, kad tai geriausias lietuviškai parašytas grožinės prozos tekstas. Pagrindinis romano veikėjas Tilius trokšdamas laimės ir geresnio gyvenimo atvyksta į Basiuliškes kirsti miško. Čia jis sutinka ir įsimyli merginą Agnę.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1065 žodžiai)
  • Mokykla
  • Justas
  • Meilės patirtys lietuvių literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Meilės patirtys lietuvių literatūroje . (2019 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-patirtys-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 00:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo