Meilės psichologija referatas


Įvadas. Penkios teorijos apie tai, kas yra meilė. Fizikas meilė yra chemija. Psichoterapeutė meilė turi daug pavidalų. Filosofas meilė yra aistringas įsipareigojimas. Rašytoja meilė yra visų puikių istorijų variklis. Vienuolė meilė yra laisva ir mus vienija. Meilės sudėtis. Pirmoji meilės sudedamųjų dalių teorija (pagal paauglęAntroji meilės sudedamųjų dalių teorija (pagal psichologą Robertą SternbergąTrečioji meilės sudedamųjų dalių teorija (pagal Karen LaVoieIšvados. Literatūros sąrašas.

Drugeliai pilve - medicinins terminas, taikomas apibūdinti "skrajojimo" jausmui. Tai jausmas, susijęs su kūno kova, atsaku į aplinką. Tai taip pat siejama su tikros meilės jausmu. Meilė – tai ryšys, jungiantis du žmones. Meilę galima jausti ne tik kitos lyties atstovui, meilė gali būti tėvams, broliams,seserims, atimiesiems, draugams, netgi gamtai ir mus supančiam pasauliui. Meilė dažnai maišoma su aistra. Geidžiant kito žmogaus dažnai sakoma „myliu tave“, siekiant labiau suartėti su žmogumi ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai, bet meilės jausmas yra kur kas stipresnis ir gilesnis. Meilė pakylėja žmogų ir suteikia jam sparnus. Meilė pasireiškia tam tikrais požymiais, žmogaus pasikeitimu. Meilės neišmatuosi metrais, kilogramais ar kūbiniais decimetrais, jei yra meilė - ji beribė.

Pirmoji meilės sudedamųjų dalių teorija (pagal paauglę): Jei pasitiki mylimuoju tuos procentus surinkti visai nesunku, bet jei netiki juo ar ja arba jos/jo nemyli 100 % surinkti beviltiška. Viską sprendžia širdis, meilė nesąžininga ir apgauli, arba stipri ir neišskiriama.

Meilės sudėtis : 25 % emocijų , 30 % jausmų , 5 % melo, 10 % šypsenų, 25 % aistros, 5 % barnių.

Antroji meilės sudedamųjų dalių teorija (pagal psichologą Robertą Sternbergą):

Psichologas Robertas Sternbergas pateikė meilę, kaip trikampio teoriją ir teigė, kad meilę sudaro trys komponentai: intymumas, aistra ir įsipareigojimas. Skirtingi šių trijų komponentų deriniai duoda skirtingą meilę. Pavyzdžiui, sudedant intymumą ir įsipareigojimą, gaunasi gailestinga meilė (žmogus įsigilina į kito jausmus, ir užjausdamas jį pamilsta ir įsipareigoja). Tuo tarpu sujungus aistrą ir intymumą, gauname aistringą, ugnimi alsuojančią meilę.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (945 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rytis
  • Meilės psichologija referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Meilės psichologija referatas. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-psichologija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:45
×