Meilės rūšys


Meilės rūšys. VDU “Rasos” gimnazija. Apie meilę Vargšas šventasis. Apie meilę. Meilė – žmogaus būsena  jausmas. Vargšas šventasis Valentinas. Tai istorija apie. Graikijoje meilė buvo vertinama kiek brandžiau. Eroso aistra. Eroso aistra turėjo. Erotinė meilė – tai didelis troškimas pasisavinti mylimą objektą. Prieraišioji meilė. Prieraišioji meilė arba meilumas – Graikų kalba “Storge” Tai meilė. Pavyzdžiui mokinio meilę mokytojui ir atvirkšiai būtų galima pavadinti storge. Meilė tarp lygių. Draugų meilė, dar vadinama broliška meile. Broliškai meilei rūpi ne tik kitų žmonių būsena. Beprotystė ir svetingumas. Graikų kalba tiesiogiai verčiant būtų – mania ir xenia. Ksenija. Šiuo žodžiu apibūdinami santykiai tarp šeimininko ir jo svečio. Dieviškoji agapė. Agapė Šis. Pirmieji agapės sąvoką pradėjo naudoti krikščionys. Meilės ašis. Atėjęs į žemę Jėzus Kristus apreiškė žmonėms Dievą ir parodė. Agapės meilėje neieškoma. Visa tai kuo puikiausiai suprato Valentinas (gal dėl to ir tapo šventuoju.

Juozas Š. ir Justinas B. 1D VDU “Rasos” gimnazija.

Apie meilę Vargšas šventasis Valentinas Eroso aistra Prieraišioji meilė Meilė tarp lygių Beprotystė ir svetingumas Dieviškoji agapė Meilės ašis.

Tai istorija apie šventąjį Valentiną, kurio vardas buvo paimtas paminėti vasario keturioliktąją. Tik tiek, kad Valentinui nei patiktų ši idėja, nei jis kuo nors yra čia dėtas. Šventas Valentinas gyveno Graikijoje, o joje žodį “meilę” buvo galima apibūdinti net 6 apibūdinimais.

Graikijoje meilė buvo vertinama kiek brandžiau, giliau, subtiliau. Žodžiai reiškę “meilę” Graikų kalboje: Eros Storge Philia Mania Xenia Agape.

Graikų kalba tiesiogiai verčiant būtų – mania ir xenia. Manija. Kartais verčiamas kaip meilė, kai norima parodyti be galo didelį pomėgį ar net liguistą potraukį.

Ksenija. Šiuo žodžiu apibūdinami santykiai tarp šeimininko ir jo svečio. Tai meilė svetimam nepažįstamam keliautojui, ieškančiam užuovėjos. Svetingumu garsėjančioms Rytų tautoms šis žodis tapo neatsiejama kultūros dalimi.

Pirmieji agapės sąvoką pradėjo naudoti krikščionys, norėdami apibūdinti savo būseną, patirtą įtikėjus Jėzų Kristų. Lotynų krikščionys tokią meilę vadino caritas. Abu žodžiai reiškia meilę, aukojamą kitų gerovei, rūpinimąsi kitu. Tai besąlygiška, duodanti, neužtarnauta meilė. Ji nepriklauso nuo žmogaus troškimų, užgaidų. Priešingai nei eros, mylima visiškai neatsižvelgiant į mylimojo savybes ir nuopelnus. Tokiai meilei neužtenka vien tik žmogiškų pastangų, reikalinga ir Dievo, šios meilės šaltinio, pagalba, bei malonė.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 497 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (634 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Juozas
  • Meilės rūšys
    10 - 3 balsai (-ų)
Meilės rūšys. (2014 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:26
×