Meilės tema lietuvių literatūroje (2)


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Meilės tema lietuvių literatūroje (2).


Nuo seniausių laikų meilė garbinama mene ir gyvenime, įamžinta nemirtinguose kūriniuose, ji atrodo universali ir nekintanti, paliečianti kiekvieną, nepriklausomai nuo epochos, padėties, turto, amžiaus ar išvaizdos. Meilė – jausmas, apie kurį kalbėta jau tūkstančius kartų. Ją patirti trokšta visi, nes tai mūsų gyvenimo variklis, nuspalvinantis kasdienybę ir suteikiantis jai prasmę. Meilė yra vienas iš sudėtingiausių jausmų. Rašytojai ir filosofai jau nuo senų senovės bando paaiškinti, ką reiškia mylėti ir ką patiria meilės apsvaigintas žmogus. Lietuvių literatūroje taip pat nemažai meilės pavyzdžių. Lietuvių rašytojai paliko mūsų kartai neįkainojamų kūrinių, kuriuose aktualia tema tampa vyro ir moters ryšys. Tad, aš ruošiuosi aptarti, mano nuomone, dažniausiai lietuvių literatūroje atskleidžiama žmogaus meilę žmogui ir į ją pažvelgti iš įvairių pusių.

Visų pirma, meilė gali apsaugoti žmogų nuo užsidarymo savyje ir tapti įkvėpimo šaltiniu. Ne veltui XX amžiaus II pusės austrų rašytoja Siuzana Kubelka teigia: „Meilė man yra viskas, ji mane įkvepia ir yra varančioji gyvenimo jėga.“ Meilė tai lyg gyvenimo variklis, kaip gamtai reikia saulės jog ši augtų, taip žmogui reikia meilės, jog jis tobulėtų. Ne veltui apie tai kalbama ir lietuvių literatūroje. Antanas Škėma – vienas žymiausių XX a.

Meilės tema lietuvių literatūroje (2). (2016 m. Balandžio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/meiles-tema-lietuviu-literaturoje-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 18:56