Meilės tema lietuvių literatūroje lietuvių kalbėjimas


Meilės tema lietuvių literatūroje.(Jonas Biliūnas, Juozas Tumas - Vaižgantas, Marius Katiliškis).


Meilė – atrodo pats gražiausias jausmas pasaulyje, kuris mus pakelia lyg ant sparnų, priverčia imtis beprotiškiausių dalykų, o kartu ir pamiršti viską aplink. Dauguma tiki, jog meilė išgelbėtų visus ir viską nuo liūdesio, pykčio, skausmo. Sako, išgelbėtų net pasaulį. Tačiau ne visada meilė vaizduojama tokia graži ir anaiptol ne visada sukelia laimę. Pasirinkau Jono Biliūno apysaką „Liūdna pasaka“, Juozo Tumo Vaižganto apysaką „Dėdės ir dėdienės“ ir Mariaus Katiliškio romaną „Miškais ateina ruduo“. Šiuose kūriniuose daugiausiai dėmesio yra skiriama vyro ir moters santykių atskleidimui. Taigi, remdamasi konkrečiais kūrinių epizodais, aptarsiu, kaip ir kokią meilės temą atskleidžia visų trijų kūrinių autoriai.

Kartais meilė ir pats žmogus, kurį taip myli, tave taip užvaldo ir tampi kone priklausomas nuo jo. Atrodo praradęs jį – prarandi viską. Tokią situaciją vaizduoja ir Jonas Biliūnas savo apysakoje „Liūdna pasaka“. Prieš aptariant meilės temą šioje apysakoje, norėčiau trumpai supažindinti su kontekstu. Taigi, pagrindiniai šios istorijos veikėjai: Juozapota ir Petras Baniai. Jauna, laiminga pora į pasaulį žvelgianti su dideliu užsidegimu ir dar didesnėmis svajonėmis. Įsimylėjelių pora gyvena kaime, baudžiavos laikais, tad kaip ir visi vargšai, gyvena ir dirba ne savo, bet ponų žemėse.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (878 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Samanta
  • Meilės tema lietuvių literatūroje lietuvių kalbėjimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Meilės tema lietuvių literatūroje lietuvių kalbėjimas . (2017 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-tema-lietuviu-literaturoje-lietuviu-kalbejimas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 16 d. 14:13
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema