Meilės tema lietuvių literatūroje (M Katiliškis, A Škėma)


Meilės tema lietuvių literatūroje (M Katiliškis, A Škėma).


Meilė – vienas kilniausių žmogiškų jausmų. Apie meilę nuolatos kalbama, rašoma, dainuojama. Sakoma, kad meilė pasaulį padaro gražesnį, geresnį, šviesesnį. Tačiau ji gali tapti didžiausiu džiaugsmu ir baisiausiu nusivylimu. Nepaisant to, ji ypatingai svarbi kiekvienam žmogui. Neabejojama, kad įsimylėjęs žmogus nebemato to, kas jį supa, susikoncentruoja į traukos objektą ir yra pasiryžęs padaryti viską, kad jo meilė sulauktų norimo atsako..Lygiai taip ji skaudina, keičia žmogaus pasaulėžiūrą, kai kada visiškai jį sužlugdo. Nieko nuostabaus, jog ir literatūroje meilės tema yra plačiai aptariama.

Nuo seno susiformavęs vaizdinys, kad lietuviui be galo svarbus gimtasis kraštas, o meilė Tėvynei – neįveikiama net didžiausių sunkumų akivaizdoje. Šiltų jausmų puoselėjimas Lietuvai ir jos žmonėms – ganėtinai dažnai motyvas tautinėje literatūroje. Atsidavimas Tėvynei akivaizdus romantizmo srovės atstovo, poeto ir kunigo Maironio eilėraštyje „Taip niekas tavęs nemylės“. Būtent Maironis kone pirmasis iš lietuvių kūrėjų pradėjo rašyti lyrines poemas. Ir iš tiesų – kaskart kalbant apie Maironį ir jo kūrybą, negalima paneigti besąlygiškos meilės gimtinei, deklaruojamos eilėse. Pasirinktas eilėraštis – ne išimtis. Kaip ir įprasta poetui, svarbiausia jame yra lyrinio „aš“ išgyvenimai.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (816 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aiste
  • Meilės tema lietuvių literatūroje (M Katiliškis, A Škėma)
    8 - 4 balsai (-ų)
Meilės tema lietuvių literatūroje (M Katiliškis, A Škėma). (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/meiles-tema-lietuviu-literaturoje-m-katiliskis-a-skema.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 04:15
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!